Doğasever yurttaş başlattığı akım ile Botan Vadisi'ni tanıtıyor

Siirt’te yaşayan doğasever Kadir Özdemir, Akdeniz kanyonlarını aratmayan Botan Vadisi'nin tanıtımını sosyal medya hesabından yapıyor.

Doğasever yurttaş başlattığı akım ile Botan Vadisi'ni tanıtıyor
12 Temmuz 2021
12:04

Siirt merkeze bağlı Gökçebağ beldesine giden Özdemir, Botan Vadisinin kenarındaki uçurumun dibine çadırını kurarak, doğa harikası Botan Vadisinin tanıtımı yapmak ve bu güzellikleri herkesin görmesini sağlamak için böyle bir akım başlattığını dile getirdi.

Özdemir, “Siirt’in güzelliklerini manzaralarını keşfediyorum. Siirt’ten 5 kilometre uzakta olan Gökçebağ beldesine geldik. Burayı tanıtıyoruz, burada kamp kuruyoruz. Hobim Siirt’in en yüksek dağlarında kahvaltı yapmak ve akşam yemeği yemek. Akşam yemeğimizi burada yiyeceğiz. Hobimdir bu benim. Siirt’in güzelliklerini keşfediyorum. İnsanlara gösteriyorum buranın Siirt olduğuna inanmıyorlar. Türkiye’nin her yerinden Botan Vadisine geliyorlar. Bu beni daha çok mutlu ediyor. Bunları insanlardan duymak aşırı şekilde beni mutlu ediyor. Amacım Siirt’ti tanıtmak bu muazzam manzarayı göstermek. Burasının Siirt olduğuna inanmıyorlar bazı insanlar. Diyorlar burası farklı bir cennet. Amacım burayı tanıtmaktır” dedi.

Sanatçı Ahmet Güneştekin ‘Hafıza Odası’ sergisinin açılacağı tarihi duyurdu

Sanatçı Ahmet Güneştekin daha önce 3 kez ertelenen ‘Hafıza Odası’ sergisinin yapılacağı tarihi açıkladı.

Süryanilerin 2 bin yıllık çöreği Matias’ın elinde lezzet buluyor

Süryaniler arasında bir sözleşme geleneğine dayanan ve son zamanlarda Mardin’de rağbet gören çöreğin hikayesini anlatan Matias Balcı, işini sevgiyle yaptığını söyledi.

Dengbêjlerin hayatları ve kilamları kayıt altına alınıyor

Patnos Belediyesi, kapı kapı gezerek çîrokbej ve dengbêjlerin anlatımlarını kayıt altına alıyor. Toplanan bilgiler yazar Ayhan Erkmen, koordinatörlüğünde antolojiye dönüştürülecek.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.