Doğu Karadeniz’de kar yağışı

Sıcaklıkların düştüğü Doğu Karadeniz’de, sahil kesimi sağanak yağışın etkisi altındayken, yüksek kesimlerine yılın ilk karı düştü.

Doğu Karadeniz’de kar yağışı
24 Eylül 2021
12:02

Hava sıcaklığının hafta başından itibaren düştüğü Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerine yılın ilk karı düştü. Mevsim normallerinin altında olan sıcaklık Rize, Trabzon ve Gümüşhane’de kışı erken getirdi. Sahil kesimlerde sağanak etkili olurken, yüksek kesimlerdeki yaylalar ise mevsimin ilk karı ile beyaza büründü. Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Yukarı Kavron Yaylası da gece beyaz örtüyle kaplandı. Kar kalınlığı yer yer 15 santimetreye kadar ulaştı.

Trabzon ve Gümüşhane'nin de yüksek kesimleri beyaza büründü. Zigana Dağı ile Kostan Dağı geçitleri de kar yağışından nasibini aldı. Bazı noktalarda kar kalınlığının yer yer 5 santimetreye ulaştığı ifade edildi.

Ordu´nun Kabadüz ilçesindeki Çambaşı Yaylası, Giresun´un Karagöl Yaylası'na da kar düştü.

Sağanak yağış, Ege'de su baskınları ve heyelanlara neden oldu

Ege bölgesinde meydana gelen sağanak yağış, su baskınları ve heyelanlara neden oldu.

‘128 Milyar Nerede?’ pankartına kesilen ceza iptal edildi

Burdur’da, “128 Milyar Dolar Nerede” pankartı astığı için CHP Bucak İlçe Başkanlığı’na kesilen rekor ceza iptal edildi. CHP Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay, “Adalet yerini buldu” dedi.

Aşı karşıtları, miting yerinin değiştirilmesine tepkili

İzmir Valiliği, aşı karşıtlarının İzmir'de yapacağı mitingin yerini değiştirdi. Daha önce Kordon'daki Gündoğdu Meydanı'nda yapılması planlanan miting Bornova ilçesine alındı. Aşı karşıtları karara tepki gösterdi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.