DSÖ ekibi Covid-19'un kökenini araştırmak için Wuhan'da sahaya indi

Covid-19 kaynağını araştırmak için 14 Ocak’ta Çin’in Wuhan kentine gelen ve dün 14 günlük zorunlu karantina süreleri dolan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ekibi, kentte ilk Covid-19 hastalarının tedavi edildiği Hubei İl Entegre Geleneksel Çin ve Batı Tıbbı Hastanesini ziyaret etti.

DSÖ ekibi Covid-19'un kökenini araştırmak için Wuhan'da sahaya indi
29 Ocak 2021
13:18

DSÖ ekibi Covid-19'un kökenini araştırmak üzere 2019 yılının Aralık ayında virüsün ilk görüldüğü şehir olan Çin’in Wuhan kentine gelmişti. Uluslararası uzmanlardan oluşan DSÖ ekibi, dün iki haftalık zorunlu karantina sürecinin sona ermesinin ardından bugün sahaya çıktı. Covid-19'un peşine düşen 13 kişilik ekip, Çin'de ilk vakaların tedavi edildiği Hubei Entegre Geleneksel Çin ve Batı Tıbbı Hastanesine geldi.

Hastane doktoru Zhang Jixian, 2019'un sonlarında pnömoniden farklılıklar gösteren yaşlı bir çifti tedavi ettikten sonra eyalet medyası tarafından Covid-19'u ilk bildiren kişi olarak gösterilmişti.

DSÖ daha önce yaptığı açıklamada, uzman ekibin "ayrıntılı temel veriler" için virüs vakalarına ilk müdahale eden sağlık çalışanlarıyla ve ilk Covid-19 hastalarından bazılarıyla konuşmayı planladığını açıklamıştı. DSÖ ekibinin Wuhan'da Huanan Deniz Ürünleri Pazarı, Wuhan Viroloji Enstitüsü ve hastalık kontrol merkezini de ziyaret etmesi bekleniyor.

Covid-19 vaka sayıları artıyor

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 64 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 13 bin 215 yeni vaka olduğunu açıkladı.

Dersim Kadın Platformu: Gülistan Doku nerede?

Kadınlar, Dersim'de 5 Ocak 2020’den bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku için yürüyüş gerçekleştirdi.

Kadınlar İstasyon Meydanı'nı coşkularıyla doldurdu

DAKP’ın öncülüğünde Diyarbakır’da düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine binlerce kadın katıldı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.