DTSO Başkanı Mehmet Kaya inşaat sektöründeki fiyat artışlarını açıkladı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası(DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, Meslek Komitesi tarafından hazırlanan Mayıs 2020- Mayıs 2021 inşaat malzemeleri karşılaştırmalı fiyat tablosunu paylaştı.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya inşaat sektöründeki fiyat artışlarını açıkladı
13 Mayıs 2021
22:02

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası(DTSO) Başkanı Mehmet Kaya önceki gün yapmış olduğu açıklamada inşaat malzemelerindeki fiyat artışına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu. Kaya, inşaat sektörünün desteklenmesi gerektiğine işaret etmişti. İnşaat sektörünün içinde bulunduğu ekonomik kriz dikkate alınarak kredi borçlarının faizsiz olarak 6 ay ertelenmesi gerektiğini dile getiren Kaya, kredi faiz oranlarının düşürülmesi, konut kredi faiz oranının 0,69 seviyesine düşürülmesi önerilerini paylaşmıştı.

DTSO Başkanı Kaya, sosyal medya hesabından Mayıs 2020- Mayıs 2021 inşaat malzemeleri karşılaştırmalı fiyat tablosunu paylaştı. Kaya'nın paylaştığı tabloya göre en yüksek fiyat artışı yüzde 140 ile Tavan C profilinde, en düşük fiyat artışı ise yüzde 27.78 ile saten alçıda meydana geldi.  

Yıl sonu dolar beklentisi 8,95 liraya yükseldi

Merkez Bankası, 2021 yılı Haziran ayı beklenti anketini açıkladı. Ankete göre, yıl sonu dolar/TL beklentisi 8,71 TL'den 8,95 TL yükseldi.

Toplam ciro endeksi yüzde 1,8 azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, nisan ayında sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında ciro endeksi yüzde 1,8 azaldı.

Hevsel’de 14 saat çalışan kadınların yevmiyesi 65 lira

Hevsel Bahçelerinde 14 saatlik çalışmanın karşılığında sadece 65 lira alan tarım işçisi kadınlar, "Bu emeğe, bu para az" diyerek emeklerinin karşılığını istiyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.