‘Dünya Pandemi Konferansı' İzmir'de yapılacak

Türkiye ve dünya genelinden uzmanlarının katılacağı ‘Dünya Pandemi Konferansı’ 22-24 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Dünyayı sarsan pandeminin etkileri ve olası salgınlara karşı alınacak önlemlerin konuşulacağı bu önemli konferansa İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapacak.

‘Dünya Pandemi Konferansı' İzmir'de yapılacak
08 Haziran 2021
14:12

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek konferansa ilişkin videolar İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş.’nin  (İZFAŞ) “Digital İzmir Fair” alt yapısıyla İzmirtube üzerinden yayımlanacak.

Alanında uzman dünya çapında isimlerin yer alacağı konferansın ilk gününde “Pandemiyle Küresel Mücadele”, “Pandemide Yerel Yönetimler” başlıkları, ikinci gününde “Pandeminin Psikolojik ve Toplumsal Etkileri”, “Pandemide Çalışma Hayatı ve İş Dünyası”, “Pandeminin Ekonomiye Yansıması”, üçüncü gününde ise “Pandemide Seyahat, Turizm, Kültür, Gastronomi” ve “Pandemi Sonrası Yeni Normal” başlıkları masaya yatıracak. 

Yapılacak sunumlar ve ürütülecek tartışmalar akabinde konferansa ilişkin sonuç ve yol haritası bildirgesi kamuoyun ile paylaşılacak.

Dünyaca ünlü isimler buluşacak

Önemli isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı konferansın “Pandemiyle Küresel Mücadele” oturumunda Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği’nden Prof. Eskild Petersen, Prof. Dr. Önder Ergönül, Dünya Halk Sağlığı Dernekleri Federasyonu’ndan Prof. Walter Riccardi, Prof. Bettina Borisch, Sinovac’tan Helen Yang, “Pandeminin Psikolojik ve Toplumsal Etkileri” oturumunda da Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nebi Sümer ve Dr. Yankı Yazgan yer alacak. 

“Pandemide Çalışma Hayatı ve İş Dünyası” oturumunda ise Uluslararası Çalışma Örgütü Türkiye Ofisi’nden Numan Özcan, KPMG Türkiye’den İ. Halil Bağdınlı, Serkan Ercin ve KPMG LLP’den Robert Bolton var. Yine “Pandeminin Ekonomiye Yansıması” oturumunda Dünya Bankası’ndan Mukesh Chawla, Globesight’tan Taufiq Rahim, Cambridge Üniversitesi’nden Oğuzhan Karakuş, “Pandemide Seyahat, Turizm, Kültür, Gastronomi” oturumunda TÜRSAB’tan Firuz B. Bağlıkaya, Sunexpress'ten İletişim ve Halkla İlişkiler Kıdemli Müdürü Serdar Alyamaç, “Pandemi Sonrası Yeni Normal” oturumunda, Prof. Dr. Özcan Sarıtaş, Manchester Üniversitesi’nden Prof. Ian Douglas Miles ve Joe Ravetz gibi isimler konuşmacı olarak yer alacak. “Pandemide Yerel Yönetimler” oturumunda ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek konuşacak.

 Üniversitede ırkçı final sorusu: Hangi Kürt yanlısı parti yasaklanmak istendi?

Pamukkale Üniversitesi'nde bahar finallerinde öğrencilere, HDP'ye açılan kapatma davası kastedilerek, “Türk savcılığı ülkenin üst mahkemesinden hangi Kürt yanlısı ana muhalefet partisinin yasaklanmasını istedi?” diye soruldu.

Soma Davası’nda ‘reddi hakim’ talebi reddedildi

Soma Katliamı Davası’nda mağdurların avukatları tarafından yapılan ‘reddi hakim’ talebi duruşmanın görülmesine iki gün kala reddedildi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka Şenyaşar ailesini ziyaret etti

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Urfa Adliyesi önünde 95 gündür Adalet” Nöbeti tutan Şenyaşar ailesini ziyaret etti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.