Dünyada her saniyede 1 kişi bu firmanın ürününü kullanıyor

Diyarbakır’dan yola çıkıp dünyanın önemli markalarından biri haline gelen Lila Kozmetik, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) yeni tesisini faaliyete geçirdi. Lila Kozmetik Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cansız, “Dünyada saniyede 1 kişi ürünümüzü kullanıyor, bu yıl hedefimiz 1,2 kişinin kullanması” dedi.

Dünyada her saniyede 1 kişi bu firmanın ürününü kullanıyor
23 Ekim 2020
14:25

Mahmut ORAL

Diyarbakır’da 17 yıl önce yola çıkan, şu anda saç renklendirme ve bakım ürünlerinde dünyanın en önemli markalarından biri haline gelen Lila Kozmetik, Diyarbakır OSB’deki yeni tesisini faaliyete geçirdi. Yıllık 50 milyon dolum kapasiteli, 400 çalışanın istihdam edildiği yeni tesisin peyjajında palmiye, bonzai zeytin ağacı gibi egzotik ağaçlar kullanıldı. Mimarisi ve dekorasyonuyla da dikkat çeken modern tesisin açılışı nedeniyle çalışanlara hediyeler de verildi. 

tiraj.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Lila Kozmetik Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cansız, dünyada şu anda saniyede 1 kişinin Lila Kozmetik ürünlerinden kullandığını, bu yılki hedeflerinin ise saniyede 1,2 kişinin ürünlerinden kullanmasını sağlamak olduğunu vurguladı. Diyarbakır’dan çıkan bir marka olarak kentteki yatırımın burada kalmaya devam edeceğini dile getiren Cansız “Üreteceğiz, biz sorunlarla değil çözümlerle ilgileniyoruz. Mızmızlanarak yol alamayız. Bir yere gitmiyoruz, buradayız” dedi.

Personele değer verdiklerini ve empati kurduklarını dile getiren Cansız, şirketin “mutlu çalışan, mutlu firma” ilkesiyle çalıştığını belirterek “Kendimi çalışanlarımın yerine koyuyorum. Burada bu kadar saat çalışıp, yorulup neler hissettiklerini anlamaya çabalıyorum. Böyle olunca da onlar için koşulları düzeltmeye çalışıyoruz. Neticede biz de insanız. Biz de Diyarbakır’ın, Bağlar’ın çocuğuyuz. İnsanları nasıl mutlu edebiliriz,  düşünüyoruz. Küçük jestler yaparak, mesela yemek yedikleri yerleri bir restoran havasına sokarak, hediyeler vererek veya bugünkü gibi etkinliklerle onları mutlu etmeyi amaçlıyoruz. Çünkü en çok onlar yoruldu, bu onların hakkı” diye konuştu.

Şirketin Pazarlama ve Marka Müdürü Zarife Ekigen Elhakan ise saç renklendirme ve bakım ürünleriyle, ulusal ve uluslararası pazarlarda, ev tüketiminin yanı sıra, profesyonellerin de tercih ettiği markalar sunduklarını söyledi. Lila Kozmetik, kurulduğu 2003 yılından bu yana ürün yelpazesini genişleterek, sektördeki iddialı yükselişini sürdürdüğünü kaydeden Elhakan, Lil’afix ve Sea Color ürünleri ile profesyonellere, Maxx ve Viored ürünleri ile de market tüketimi ve son kullanıcıya hitap ettiklerini belirtti. Elhakan, şöyle dedi:

“Güçlü pazarlama ve bayii yapılanması ile geniş satış dinamiği yakalayan Lila Kozmetik, her geçen gün pazar payını üst seviyelere taşıyor. Yirmi bin metre kare kapalı alanda, Avrupa Birliği normlarına uygun, Good Manufacturing Practice  (GMP) ve ISO 9001 kalite standartları doğrultusunda üretim yapan tesislerinde, ambalaj üretiminden dolum aşamasına kadar tüm süreç hassas kontrollerden geçiyor. Yıllık, 50 milyon entegre dolum kapasitesine sahip makina parkıyla, pazar ihtiyaçlarını karşılayacak hızlı çözümler üretiyor. Kozmetik sektöründe, kalitenin en önemli kriter olduğu bilinciyle çalışıp, yatırımlarını genişleten Lila Kozmetik, yüksek teknoloji otomasyon sistemleriyle, yetkin ve eğitimli çalışanları bir araya getirerek, istihdam konusuna da ekonomiye katkı sağlıyor”

Lila Kozmetik ürünlerinin performans ölçümlerinin, laboratuvar ortamlarında, uzman ekiplerce onaylanıp, kalitesi kanıtlandıktan sonra tüketiciyle buluşturulduğunu ifade eden Elhakan “Türkiye saç boya ihracatının yüzde 40’nı tek başına gerçekleştiren Lila Kozmetik, 31 ülkeye ihracat gerçekleştirip, Türkiye’nin gelişimine ve tanıtımına ek olarak, varlığını sürdürdüğü ülkelerin ticaret hayatında da etkin rol oynuyor. Alınan yerli ve yabancı sertifikalar, üretim kalitesini uluslararası düzeye taşırken, Lila Kozmetik büyümeye ve kazandırmaya devam ediyor” diye konuştu.

 

İhraç edilen öğretmenler hakları için oturma eylemine başladı

KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen'liler, haklarındaki karardan dönülmesi talebiyle 2 gün süreli oturma eylemi başlattı.

İHD bölge şubelerinden ortak açıklama: İpek Er için adalet

İHD bölge şubeleri, İpek Er davasındaki hukuksuzluklara değinerek, “İpek Er için adalet istemeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu Mersin'deki mitingde konuştu: Sarayın vesayetinden Türkiye’yi kurtaracağız

Mersin’de partisinin düzenlediği mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TÜİK'e alınmamasına tepki göstererek, "Sizin duvarınız vız gelir bize" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.