Ekvador'da 60 günlük OHAL

Ekvador, artan suç olayları nedeniyle 60 günlük olağanüstü hâl (OHAL) ilan etti.

Ekvador'da 60 günlük OHAL
19 Ekim 2021
10:22

Ekvador, artan suç olayları nedeniyle 60 günlük olağanüstü hâl ilan etti.   Ekvador Devlet Başkanı Guillermo Lasso, “Silahlı Kuvvetlerimiz ve polisimiz sokaklarda şiddetle hissedilecek" açıklamasını yaptı. Kararın; ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'in, Ekvador ziyareti öncesinde verilmesi dikkat çekti.

OHAL kapsamında, ülkedeki 65 hapishanede devriye gezilecek ve sokaklarda 3 bin 600 asker ile polis hareket edecek. Alınan karar kapsamında yetkililer, arzu ettikleri takdirde hareket, toplanma ve örgütlenme özgürlüğünü kısıtlama yetkisine sahip olacak.

Başkan Lasso, uyuşturucu kullanımında artışın, "Uyuşturucu madde satışı ile doğrudan veya dolaylı ilişkisi olan suçların sayısına” yansıdığını da belirtti.

IMF Başkanı Georgieva'dan 'korkunç 2022' uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF), birçok ülkenin gelecek yıl 'korkunç bir krizle' karşı karşıya olduğunu ve bazı ekonomilerin çökebileceğini söyledi. IMF Başkanı Georgieva, ‘2022'nin çok daha zorlu olacağına şüphe yok’ dedi

Disney’in 98 yıllık tarihinde ilk kadın başkan

Susan Arnold, Disney’in 98 yıllık tarihindeki ilk kadın yönetim kurulu başkanı olacak.

ABD'de liseye yapılan silahlı saldırıda 3 öğrenci öldü, 8 kişi yaralandı

ABD'nin Michigan eyaletindeki bir lisede düzenlenen silahlı saldırıda üç kişi öldü, sekiz kişi de yaralandı. Olayın ardından 15 yaşındaki zanlı teslim oldu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.