Emekliler: 8 milyon emekli aylık 2 bin liranın altında maaş alıyor

"Geçinemiyoruz" sloganıyla bir çok kentte eylem yapan Tüm Emekliler Sendikası, "Bıçak kemiğe dayandı" diyerek insanca yaşanacak bir ücret talep etti. 

Emekliler: 8 milyon emekli aylık 2 bin liranın altında maaş alıyor
01 Nisan 2021
14:27

Mersin, Antalya, Hatay, Giresun ve Artin'de Tüm Emekliler Sendikası tarafından "geçinemiyoruz" sloganıyla yapılan açıklamalarda şu ifadeler ve talepler yer aldı: 

"Geçinemiyoruz, isyandayız. Emeklilerin maaşlarına yeterince zam yapılmıyor. Ülkedeki 8 milyon emekli 2 bin liranın altında maaş alıyor. Asgari ücret 2 bin 825 TL, fakat 8 milyon emekli 2 bin liranın altında aylık alıyor. Emeklilerin daha fazla açlığa, yoksulluğa ve aşağılanmaya gücü kalmadı.

Emekliler kendilerini açlığa mahkum edenlere, yok sayanlara, görmezden gelenlere karşı seslerini duyurmaya, demokratik tepkilerini göstermeye kararlıdırlar. Sağlıklı, barış ve kardeşlik içinde, insanca bir yaşam hepimizin hakkıdır. Emekliler olarak bu yaşamı elde etmek için mücadelemize devam edeceğiz. Bıçak artık kemiğe dayanmıştır. Hükümet emeklilerin insanca yaşayacakları bir ücret vermelidir."

Türkiye Emekli Subaylar Derneği yönetimi görevden alındı

İçişleri Bakanlığı,103 amiral bildirisine ilişkin beyanları sebebiyle Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan ve yönetim kurulu üyelerini görevden aldı.

Ali Kenanoğlu: Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile yurtdışına gönderilen sözde “Alevi uzmanı” kişi sayısı kaçtır ve bunların kaçı geri dönmemiştir?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, kısa bir süre önce kamuoyuna yansıyan gri pasaport aracılığıyla yapılan ve Diyanet’e uzanan insan kaçakçılığının sözde Alevi boyutuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı’na soru önergesi verdi. Kenanoğlu soru önergesinde “Diyanet İşleri Başkanlığınca hangi Alevi vakıf veya dernekleri ile sözde Aleviliği yurtdışında doğru anlatma projeleri üzerinden protokol yapılmıştır?” diye sordu.

Gazeteci İnci Aydın yargılandığı davada beraat etti

Yeni Yaşam Gazetesi Yazıişleri Müdürü İnci Aydın, "örgüt propagandası" iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.