Emine Şenyaşar Soylu'ya 'hakaret' ettiği iddiasıyla ifade verdi

Emine Şenyaşar, konuşmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya "hakaret" ettiği iddiasıyla ifade verdi.

Emine Şenyaşar Soylu'ya 'hakaret' ettiği iddiasıyla ifade verdi
10 Eylül 2021
13:14

Önceki gün nöbet eyleminin 86'ncı gününde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'a hakaret ettiği iddiası ile hakkında Urfa 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldığını öğrenen Emine Şenyaşar, aynı konuşmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “hakaret” ettiği gerekçesiyle Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldı. Oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte adliyeye giren Emine Şenyaşar’a dosya avukatları Gökhan Dayık eşlik etti. Emine Şenyaşar ifadesinde Süleyman Soylu’ya hakaret etmediğini belirtti. Aile ardından tekrar nöbet alanına geçti. 

Gökhan Dayık, açılan "hakaret" davası ve alınan ifadenin ailenin mücadelesini yıldırma amacı taşıdığını söyledi. Müvekkilinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya "hakaret" etmediğini belirten Dayık, “Birkaç gün önce AKP’li İbrahim Halil Yıldız’a ‘hakaret’ ettiği iddiası ile hakkında dava açılmıştı. Bugün de ifadeye çağrıldı. İfadesinde müvekkilim iddiaların gerçek olmadığını belirtti. Bu süregelen soruşturma, gözaltılar ailenin mücadelesini yıkmaya yönelik, bu aşikar. Biz ailenin avukatları olarak yanında durmaya, dosyanın takipçisi olamaya devam edeceğiz. Vicdan sahibi herkes bu süreçte aileyi yalnız bırakmamalı. Seslerine ses olmalı. Ailenin tek talebi herkesin talebi olan adalet” dedi. 

Aile sanal medya hesabından ise Emine Şenyaşar'a açılan "Hakaret" davasına tepki göstererek “AKP milletvekili şikayetçi olunca jet hızı ile dava açılıyor. Adalet arayan anneye 4 yıl hapis isteniyor. Milletvekili Yıldız ve ailesi hastane güvenlik kamerası önünde 3 insanı katletmiş 3.5 yıl süre geçiyor. Ortada dava yok" mesajı paylaştı.

Su sorunu yaşayan çiftçilerden eylem

Su sıkıntısı nedeniyle ürünlerinin çürüdüğünü belirten çiftçiler, sulama kanalının suyunu kesti.

Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi

Olağan Genel Kurulu’nda salgından ötürü 57 eczacının ve 20 eczane çalışanın yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık” diyerek yaşananları özetledi. 

'İhbar var' gerekçesiyle konsere yasaklama

 Kaldırım Müzik Topluluğu ve Grup Munzur'un katılımıyla düzenlenecek konser, "ihbar yapıldı" denilerek yasaklandı. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.