Erdoğan: Kiminle nerede hangi konuyu konuşmak için kimseden izin alacak değiliz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek ve Karadağ ziyaretleri öncesi İstanbul'da havalimanında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: Kiminle nerede hangi konuyu konuşmak için kimseden izin alacak değiliz
27 Ağustos 2021
10:51

Afganistan'da en az 90 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı Türkiye olarak kınadıklarını belirterek, "Bizim, kiminle nerede, ne zaman, ne gibi görüşmeler yapacağımız için kimseden izin almak gibi bir lüksümüz de yoktur" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

"Bizim, kiminle nerede, ne zaman, ne gibi görüşmeler yapacağımız için kimseden izin almak gibi bir lüksümüz de yoktur. Afganistan'da şu an ciddi bir yönetim boşluğu var. Gerektiğinde görüşme yaparız. Havalimanının işletilmesi noktasında teklifleri var. Güvenliği biz sağlayalım işletmeyi siz yapın.

Afganistan'da önceliğimiz vatandaşlarımızın tahliyesidir. Afganistan'da görev yapan TSK personelinin tahliyesi devam ediyor. Tahliyeleri en kısa zamanda ve en hızlı şekilde tamamlayacağız.

Yalan terörü estiriliyor. Şu anda kayıtlı kayıtsız Afganistan'dan göçmen sayısı 300 bin. (Almanya) Türkiye'yle çalışma tespiti, geç alınmış bir karar. Herkes Afganistan'ı terk ederken biz Afganistan'ı terk etmedik.

Bu yıl sonu itibariyle Merkez Bankası'nın döviz rezervi 115 milyar doları bulacak.''

 

 

Başarır uyardı: Mersin’de stratejik arazi satılıyor, Albayrak grubu ihalede

Mersin’in Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı’nın özelleştirilmesinin ardından limanın arkasındaki 714 bin 200 metrekarelik sanayi tesis alanının pazarlık usulüyle bugün ihale ediliyor. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, ihaleye iktidara yakın Albayrak Grubu’nun da gireceğini bildirerek, “AKP İktidarı yandaşlarına peşkeş çekmek adına pazarlık usulü ihale yönteminden vazgeçmiyor. Neden ihaleyi şeffaf yapmıyorsunuz?” dedi.

Karamollaoğlu'dan burs ve Kürt sorunu açıklaması

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Erdoğan’ın ‘Biz geldiğimizde bir öğrencinin aldığı burs 45 lirayken bugün 650 liraya çıktı’ demesinin hiçbir mantığı yok. Çünkü enflasyon bunun üzerinde bir burs gerektiriyor" dedi. Kürt sorunu açıklamalarına ilişkin sorulan bir soruya ise Karomollaoğlu, "Bazıları ‘meşru değildir’ diyor. Peki siz, meşru olmayan bir siyasi partinin TBMM’yi yöneten başkan vekili orada otururken ondan nasıl söz istiyorsunuz?" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu: Bu ülkeye barışı dostlarımızla getireceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kürt sorununa dair açıklamalarını eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye cevap vererek, “Bu ülkeye huzuru, barışı birlikte getireceğiz. Dostlarımızla beraber getireceğiz” dedi. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.