Erdoğan, Koca'yı yalanladı: Elimizde yeterli derecede aşımız var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Antalya'da katıldığı İl Değerlendirme Toplantısı ardından açıklamalarda bulundu. Koca’nın, “Elimizde toplam 6 milyon doz aşı var” açıklamasına, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elimizde zaten aşımız var, yeteri derecede var” şeklindeki yanıtı dikkat çekti.

Erdoğan, Koca'yı yalanladı: Elimizde yeterli derecede aşımız var
30 Nisan 2021
19:14

Türkiye'nin Covid-19 aşılarına ilişkin doz sayısının yeterli olup olmadığına yönelik tartışmalar son günlerde sıkça gündeme getiriliyor. Aynı konu bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya da gazeteciler tarafından soruldu.

Antalya'da konuşan Koca, "Şu an Biontech ve Sinovac olarak hazırda toplam 6 milyon doz aşımız var" derken, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Sağlık Bakanı Koca'nın açıklaması ve benzer tartışmalara katılmadığını belirterek, "Şu anda bir defa elimizde zaten aşımız var, yeteri derecede var" ifadesini kullandı. 

"Hazırda toplam 6 milyon doz aşımız var"

“Şu an Biontech ve Sinovac olarak hazırda toplam 6 milyon doz aşımız var” diyen Koca, şunları söyledi, “Sinovac'tan beklediğimiz 100 milyon doz aşı gelmedi. Şu an Biontech ve Sinovac olarak hazırda toplam 6 milyon doz aşımız var, 23 milyon aşı yapıldı. Biontech içinde 30 milyon dozluk bir anlaşmamız vardı, bu yeni dönemde anlaşmayı 90 milyon doza çıkarmış oluyoruz. Mayıs ayında aynı zamanda bir milyon doz Biontech aşısı gelecek. Önümüzde özellikle yaz dönemi için bu 90 milyonun erken dönemde gelmesi için bir gayret içerisindeyiz. Haziranla birlikte daha yoğun aşı gelecek. Haziranda en az 40 yaş üstü vatandaşımızı aşılama noktasında kararlıyız. Yaz dönemi itibariyle 18 yaş üstü herkesin aşılanması içni yoğun bir çaba içerisindeyiz.”

Erdoğan: Elimizde zaten yeteri derecede aşımız var

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bugün cuma namazı çıkışı gazeteciler yaptığı açıklamada ise, “Aşı tedarikinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Şu anda bir defa elimizde zaten aşımız var, yeteri derecede var” ifadelerini kullandı. 

Şenyaşar Ailesi: Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz

Şenyaşar ailesi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün resmi Twitter hesabnı ve Adalet Bakanlığının hesabını etiketleyerek, “Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz" dedi.

TJA: Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız

Tevgera Jinên Azad (Özgür Kadın Hareketi-TJA), Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan: 'Dünya 5'ten büyüktür' çağrımızın haklılığına hep birlikte şahitlik ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısına dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Geldiğimiz noktada durum ürkütücü bir hal almış" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.