Erdoğan: TSK, içindeki hainlerden temizlendikçe başarıya başarıya koşuyor

Denizkurdu Tatbikatı’na canlı olarak bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TSK, içindeki hainlerden temizlendikçe, sorumluluk üstlendiği her yerde başarıdan başarıya koşuyor” dedi.

Erdoğan: TSK, içindeki hainlerden temizlendikçe başarıya başarıya koşuyor
04 Haziran 2021
17:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizkurdu – 2021 tatbikatına canlı olarak bağlandı. Tatbikattaki Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarına seslendi. Erdoğan, “TSK, içindeki hainlerden temizlendikçe, sorumluluk üstlendiği her yerde başarıdan başarıya koşuyor. TSK, disiplini, yetenekleri, caydırıcılığı ve kararlılığı ile harbe hazırlık bakımından dünyanın en donanmış ordularından biridir. Son dönemde Doğu Akdeniz'den Suriye ve Irak'taki terörle mücadele operasyonlarına kadar her alanda ordumuzun kabiliyetlerini görme imkanı bulduk” dedi.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bilhassa milletimizin ve Kırbıs Türklerinin hak, hukuk ve menfaatlerinin korunmasında Türk Donanması büyük bir kararlılık gösterdi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, başta Mavi Vatan ve Denizkurdu tatbikatları olmak üzere tüm tatbikatlarda dosta güven, hasımlara korku veren başarılara imza attı.

Yerli ve milli silah sistemlerimizin, gemilerimizin, uçaklarımızın, insansız hava araçları ve su üstü araçlarımızın etkinliğini yine bu tatbikatla test ediyoruz. Farklı kuvvetlerimiz arasındaki müşterek çalışabilirlik anlayışını da geliştirmiş oluyoruz. Milletimizin göz bebeği olan kahraman ordumuzun kabiliyetlerini görme, şayet eksikler varsa müdahale etme imkanına kavuşuyoruz.

Uluslararası hukuka uygun olarak eğitim amaçlı geniş katılım kapsamlı organizasyon ile Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de icra ettiğimiz tatbikatın başarı ile yürütüldüğünü memnuniyetle gördüm.

‘Güçlü ordu güçlü Türkiye’ inancıyla 19 yıldır olduğu gibi gelecekte de Türk Silahlı Kuvvetleri’ni desteklemeye devam edeceğiz. Milletimizin Cumhurbaşkanı, devletimizin başı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başkomutanı olarak tüm askerlerimizi tebrik ediyor, Rabbimden başarılar diliyorum.”

Erdoğan PYD'ye dair rahatsızlığını dile getirdi

Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi kapsamında düzenlenen Brüksel Forumu'nun 'İstikrara Katkı' başlıklı oturumunda video mesaj yoluyla konuştu.

Diyarbakır’da şüpheli kadın ölümü

Kayapınar’da E.Y. adlı kadın, şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

Tanrıkulu Adalet Bakanı Gül'e seslendi: Bu yargılamanın kayıtlarını izlemeli

Kobani Davası’ndaki gözlemlerini aktaran CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e seslendi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.