Facebook'tan Myanmar’da orduya bağlı tüm içerik ve profillere sınırlama kararı

Sosyal medya ağı Facebook, askeri darbe gerçekleştirilen Myanmar’da orduya bağlı tüm içerik ve profillerin erişimine sınırlama getirileceğini duyurdu.

Facebook'tan Myanmar’da orduya bağlı tüm içerik ve profillere sınırlama kararı
12 Şubat 2021
16:36

Myanmar’da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen askeri darbeye karşı eleştiriler gelmeye devam ediyor. Sosyal medya ağı Facebook, askeri darbenin ardından yanlış bilgi yayılmasını engellemek adına orduya bağlı tüm içerik ve profillerin erişimine sınırlama getirileceğini duyurdu. Ayrıca Facebook, devlet kurumlarına ait hesaplarını da, normal kanallar aracılığıyla Facebook yetkililerine içerik kaldırma talebi gönderilmesini engellemek adına süresiz askıya alınacağını bildirdi.

Myanmar'daki durumu bir acil durum olarak değerlendirdiklerini kaydeden Facebook, alınan kararla askeri yönetim tarafından yapılan tüm içeriklerin dağıtımının büyük ölçüde azalacağını aktardı. Kararın uygulanmaya başlanmasıyla, Facebook kullanıcıları ordu mensupları tarafından yapılan paylaşımların büyük bir kısmını görmeyecek.
Facebook’un Myanmar’da binlerce kullanıcısı bulunuyor.

Papa Erbil'e geçti

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, Erbil Havalimanı’nda Neçirvan Barzani tarafından karşılandı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Kopenhag Üniversitesi: Yapay zeka, kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ediyor

Kopenhag Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, yaklaşık 4 bin Danimarkalı Covid-19 hastasından elde edilen veriler ışığında yapay zekanın kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ettiği belirtildi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.