Ferit Şenyaşar: Savcı bizi gördüğünde kaçıyor

Adıyaman Emek ve Demokrasi Platformu, "Adalet" talebiyle Urfa Adliyesi önünde olan Şenyaşar Ailesi'ni ziyaret etti. Ferit Şenyaşar, savcının kendilerini gördüğünde kaçtığını söyledi.

Ferit Şenyaşar: Savcı bizi gördüğünde kaçıyor
08 Haziran 2021
17:06

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önündeki “Adalet” nöbeti 92'nci gününde. Adıyaman Emek ve Demokrasi Platformu, aileyi nöbet yerinde ziyaret etti. 

Emine Şenyaşar, kendileriyle dayanışmaya gelen platform üyelerine yaşadıkları süreci anlattı. Bu sırada Şenyaşar'ın yaktığı ağıtlar duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Heyet adına konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adıyaman Eşbaşkanı Zeliha Karınca, ailenin mücadelesine ortak olduklarını belirterek, "Bu ailenin yaşadıklarına tüm ülke şahittir. Bunun için vicdan sahibi herkesin burada olması gerekiyor. Bu zulüm kabul edilemez" dedi.

Ferti Şenyaşar ise yapılan ziyaretlerin kendilerini güçlendirdiğini söyledi. Adliye önünden her gün yüzlerce kişinin geçtiğini dile getiren Şenyaşar şunları ifade etti:" İnsanlar olmayan bir şeyi aradığımızı söylüyor. Ama biz kararlıyız. Elbet bir gün adaleti sağlayacağız. Annemle birlikte buradan ayrılmayacağız. Savcı bizi gördüğünde kaçıyor. Belki bir şeyler yapmak istiyor ama tepedekiler izin vermiyor. Bize verecek bir cevap bulamıyor."

Platform üyeleri bir müddet aile ile birlikte nöbet tuttuktan sonra adliye önünden ayrıldı. 

Yeneroğlu: Halimizi tarif eden bir fark!

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Kemal Kurkut'un vurulma anını fotoğraflayarak soruşturmanın seyrini değiştiren gazeteci Abdurrahman Gök'ün "örgüte üye olmak" ve "örgüt propagandası yapmak" suçlarından 20 yıl hapis istemiyle yargılanmasını tepki gösterdi.

‘Kadının öncü rolü engellenmek isteniyor’

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, partilerine açılan kapatma davasının amaçlarından birinin kadının öncü rolünü engellemek olduğunu söyledi.

Diyarbakır'a çıkarma yapan CHP heyeti: Kürt meselesini çözme iddiasındayız

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) “Ekonomi ve Esnaf Masası”ndan oluşan heyeti, temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a geldi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.