Fiyatlar artınca pazar esnafı çözümü etiketleri kaldırmakta buldu

Fiyatlardaki artış nedeniyle satışları düşen pazarcılar, çareyi etiketleri kaldırmakta buldu.

Fiyatlar artınca pazar esnafı çözümü etiketleri kaldırmakta buldu
19 Nisan 2021
09:25

Türkiye’de gittikçe derinleşen ekonomik krizin etkilerinden en çok halk ve esnaf nasibini alıyor. Diyarbakır’da da sebze fiyatlarındaki artış nedeniyle satışları düşen pazar esnafı, çareyi fiyat etiketlerini kaldırmakta buldu. Yüksek fiyatlar nedeniyle korkutmak istemedikleri müşterileri bu şekilde tezgaha çekmeye çalışan pazarcılar, ancak tezgaha yaklaşan müşterinin ürün fiyatlarını öğrenmesiyle yine istediğini bulamıyor. İnsanların fiyatları öğrenmesiyle pazar tezgahından uzaklaşması bir oluyor. 

Fiyat etiketlerinin kaldırıldığı semt pazarlarında ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan yurttaşlar, artık alım güçlerinin kalmadığını belirtiyor.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya: İnşaat sektörü desteklenmelidir

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, inşaat malzemelerindeki fiyat artışının durdurulması talebinde bulunarak sektörün desteklenmesini istedi.

DİSK-AR: İşsizlik Sigortası Fonu amacına uygun kullanılmadı

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Merkezi (DİSK-AR), Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) Nisan 2021 dönemine ait yayınladığı İşsizlik Sigortası Fonu Bülteni’ne dair değerlendirme yazısı yayınladı.

İran karpuzu Diyarbakır'da alıcı görmüyor

İran’dan Diyarbakır’a getirilen kilosu 7,5 TL'ye satılan karpuzlar, dilimlenmesine rağmen halk tarafından ne alınıyor ne de tadılıyor. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.