Floyd cinayetinde karar açıklandı

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Minnesota eyaletinde geçtiğimiz Mayıs ayında polis tarafından boynuna basılması sonucu yaşamını yitiren siyah George Floyd’un ölümüne sebep olan polis Derek Chauvin hakkında açılan davada jüri kararını açıkladı.

Floyd cinayetinde karar açıklandı
21 Nisan 2021
09:50

Jüri üyeleri, sanık polis Chauvin’i üç ayrı suçtan da suçlu buldu. Beyaz polis Chauvin, ikinci derece yani “kasıtsız cinayet”, “üçüncü derece cinayet” ve “ikinci derece insan öldürmek”le suçlanıyordu. Minneapolis’teki Hennepin Bölge Mahkemesi’nde yaklaşık bir ay süren yargılama sonucunda Chauvin hakkındaki kefalet kaldırılarak tutuklanıp, cezaevine konuldu.Chauvin hakkında verilecek hapis cezası mahkeme tarafından daha sonra açıklanacak.

Kararın  "orantısız güç kullanan" kolluk kuvvetlerinin sorumlu tutulması açısından dönüm noktası olarak ifade ediliyor.

George Floyd’un avukatlarından Ben Crump, jürinin kararını “George Floyd ve ailesi için acı ile kazanılmış bir zafer” olarak değerlendirdi.

Lavrov: Acilen Rusya, ABD, BM ve AB toplanmalı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Gutteres ile yaptığı görüşmenin ardından Ortadoğu Dörtlüsü'nün acilen toplanması gerektiğini belirtti.

 İsrail, Gazze’de çok katlı bir binayı daha vurdu

İsrail, düzenlediği hava saldırısı ile Gazze’de bulunan çok katlı El-Şuruk Kulesi'ni vurarak yıktı.

İsrail'in hava saldırılarında Hamas'ın 4 üst düzey yetkilisi yaşamını yitirdi

İsrail güçleri tarafından düzenlenen hava saldırılarında Gazze Şehri Tugayı Komutanı Bassem Issa da dahil Hamas’ın 4 üst düzey yetkilisinin yaşamını yitirdiği. bildirildi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.