Gazeteci Candemir, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı

Gazeteci Oktay Candemir, yırtdışı yasağı ve adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Gazeteci Candemir, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı
08 Eylül 2020
12:15

Van’da, Twitter hesabı üzerinden Diriliş Ertuğrul dizisine ilişkin yaptığı paylaşımla “Kişinin hatırasına hakaret ettiği” ettiği iddiasıyla dün gözaltına alınan gazeteci Oktay Candemir, sabah saatlerinde adliyeye getirildi. Savcılık, Oktay’ı adli kontrol şartıyla serbest bırakılma istemiyle Sulh Ceza Hâkimliğine sevk etti. Candemir, yurtdışına çıkış yasağı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.  

Candemir’in sosyal medya hesabında TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul isimli diziyi eleştiren bir paylaşımda bulunduğu ve bu paylaşımla “Ertuğrul Gazi anısına hakaret ettiği” iddiasıyla TCK’nın 130. maddesi kapsamında suçlandığı öğrenildi. Bir gazetecinin ilk kez böyle bir iddia ile suçlanması dikkat çekti. 

'Bir çocuğun maddi sebeplerden dolayı ölüm riskiyle karşı karşıya gelmesi kabul edilemez'

İstanbul'da Y.M.G.'ye doğumundan 1 ay sonra 'Kistik Fibrozis' tanısı konuldu. 3 yaşındaki çocuğun, Ivacaftor etken maddeli ilacı kullanmasının zorunlu ve hayati önem taşıdığı belirtildi. İlacın yurt dışından getirilmesi gerektiği ve tek dozunun yıllık maliyetinin 300 bin dolar olduğu öğrenilirken, aile SGK tarafından karşılanmasını talep etti.

MB Başkanı Kavcıoğlu: 16 Aralık’taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığı arttı

Merkez Bankası (MB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, geçen hafta gerçekleştirilen yatırımcı toplantısında 16 Aralık'taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığının arttığını söyledi.

Haftaya 13,71 TL ile başlayan dolar tekrar 13,80 TL seviyesine çıktı

MB’nin müdahale ettiği döviz kurunda gerileme kısa sürerken, dolar haftaya 13,71 Euro ise 15,56 TL’den başladı. Saat 09:36 itibariyle dolardaki artış 13.80 TL'ye yükseldi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.