Gazeteci Sedef Özdemir’in de aralarında bulunduğu 24 kişinin Batman'daki duruşması ertelendi

Tutuklu yakınlarının eylemini takip eden Jiyanhaber muhabiri Sedef Özdemir’in de aralarında bulunduğu 24 kişi hakkında açılan davanın duruşması, koronavirüs gerekçesiyle ertelendi. 

Gazeteci Sedef Özdemir’in de aralarında bulunduğu 24 kişinin Batman'daki duruşması ertelendi
04 Mayıs 2021
14:09

Batman’da tutuklu yakınlarının, açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla, 23 Nisan 2019 tarihinde Batman M Tipi Kapalı Cezaevi önünde yapmak istediği basın açıklamasına müdahale eden polislerce gözaltına alınan ve aralarında eylemi takip eden Jiyanhaber muhabiri Sedef Özdemir’in de bulunduğu 24 kişi hakkında dava açıldı.

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet iddiasıyla açılan davanın 3'üncü duruşması Batman 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmesi bekleniyordu, ancak duruşmanın Kovid-19 kapsamında alınan tedbirler gerekçe gösterilerek ileri bir tarihe ertelendi. Duruşmanın ertelemesine ilişkin 24 kişinin avukatlarına da bilgi verildi. 

Şenyaşar Ailesi: Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz

Şenyaşar ailesi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün resmi Twitter hesabnı ve Adalet Bakanlığının hesabını etiketleyerek, “Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz" dedi.

TJA: Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız

Tevgera Jinên Azad (Özgür Kadın Hareketi-TJA), Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan: 'Dünya 5'ten büyüktür' çağrımızın haklılığına hep birlikte şahitlik ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısına dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Geldiğimiz noktada durum ürkütücü bir hal almış" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.