Gezi anmasına müdahale edildi, çok sayıda kişi gözaltı alındı

Gezi anması için toplanan kitleye biber gazı ile müdahale eden polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Gezi anmasına müdahale edildi, çok sayıda kişi gözaltı alındı
01 Haziran 2021
18:53

Siyasi partiler, emek ve demokrasi örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının Gezi Parkı direnişinin 8’inci yılına dair yapmak istedikleri basın açıklamasına polis müdahale etti. Güvenpark’ta toplanan kitleye biber gazı sıkan ve şiddet uygulayan polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Polis müdahale anında gazetecilerin çekim yapmasına engellerken, çekim yapan muhabirimizi hedef göstererek tehdit etti.

Daha sonra polis barikatını aşan kitle “Geziyi unutma, unutturma” sloganları ile Güvenpark’tan Karanfil Sokağı’na yürüdü. Karanfil sokağında tekrar bir araya gelen kitle, Gezi şehitleri için saygı duruşunda bulundu. 

Kiraz üreten çiftçiler pazar sıkıntısına çözüm bulunmasını istiyor

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Altınyaka Mahallesi'nde kiraz üreten çiftçiler, geçen yıl pandemi sebebiyle yaşanan pazar sıkıntısına bu yıl tedbir alınmasını bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi için Brüksel’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e gitti.

Erdoğan: Bütün derdimiz Amerika'dan amasız, fakatsız bir yaklaşım görmektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin F-35’ler konusunda ahdini yerine getirmediğini belirterek, “Bizim bütün derdimiz NATO’nun birlik ve beraberliğine güç katacak, amasız fakatsız bir yaklaşımı Amerika’dan görmektir” dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.