Göç İzleme Derneği’nde bir garip hırsızlık: Sadece eğitim materyalleri çalındı

Diyarbakır’da faaliyet yürüten Mezopotamya Göç İzleme Derneği’ne sabah saatlerinde giren “hırsız veya hırsızlar” sadece eğitim materyallerini alması dikkati çekti. 

Göç İzleme Derneği’nde bir garip hırsızlık: Sadece eğitim materyalleri çalındı
13 Ekim 2021
17:12

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Ziyagökalp Mahallesinde faaliyet yürüten Mezopotamya Göç İzleme Derneği’ne sabah saatlerinde hırsızlık olayı yaşandı. Sabah erken saatlerinde derneği açmak için giden dernek yöneticileri, derneğin kapılarının kırık olduğunu ve her tarafın dağıtıldığını gördü. Yöneticilerin çağrısı üzerine derneğe gelen polis, parmak izi ve olay yeri incelemesi yaptı.

“Hırsız veya hırsızların” sadece derneğin bilgisayar kasasını ve derneğin çalışmalarının yer aldığı eğitim materyalleri alması dikkati çekti. Derneğe giren kişi veya kişiler, daha önce bir sergide kullanılan fotoğrafları yerlere atılıp üstlerine basmasını düşündürücü bulan dernek yöneticileri, olayın basit bir hırsızlık olayı olmadığını düşünüyor.

Yaptıkları çalışmalarla göçe maruz kamış yurttaşların yaşadığı zorlukları, onların mağduriyetlerini ortadan kaldırmaya yönelik girişimlerde bulunan ve değerli eşyası olmayan böylesi bir kurumun soyulmasını anlamsız olduğunu belirten dernek yöneticileri, bu hırsızlık olayının perde arkasında başka nedenlerin olduğunu vurguladı. Yöneticiler, yaşanan olayı kınayarak çalışmalarını her şartta sürdüreceklerini ifade etti. 

Davutoğlu Van'dan Bakan Bilgin'e yanıt verdi: Gençler sizin çocuklarınız gibi ceplerinde dolarla yurtdışına gitmiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Gençler Türkiye’den kaçmak istiyor’ diye bakmamak lazım. Gençler dünyayı tanımak istiyor” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın Bakan, o gençler sizin çocuklarınız veya yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye’de, ana yurtlarında, ana vatanlarında, ana şehirlerinde iş bulamadıkları için gidiyorlar” dedi.

'Yok öyle' diyen Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'na çıkarma yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmek üzere Merkez Bankası’na geldi.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.