Göç İzleme Derneği'ne bir kez daha hırsız girdi

Mezopotamya Göç İzleme Derneği’nde bir kaz daha hırsızlık olayı yaşandı. 

Göç İzleme Derneği'ne bir kez daha hırsız girdi
14 Ekim 2021
13:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Ziyagökalp Mahallesi’nde faaliyet yürüten Mezopotamya Göç İzleme Derneği’ne dün sabah saatlerinde hırsız girdi. Derneğin bilgisayar kasaları ve pek çok eğitim materyalleri çalınırken, dernek yöneticileri bu sabah da hırsızlık olayının tekrarlandığını aktardı. Musluklardan, eğitim malzemelerine kadar bütün materyallerin çalındığını kaydeden dernek yöneticileri, hırsızlık olayını tekrar emniyete şikayet etti.

Olayı sıradan bir hırsızlık olayı olmadığını ve bilinçli olarak zarar verildiğini belirten dernek yöneticileri,  durumun takipçisi olacaklarını kaydetti.

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.