'Hafıza Odası' kapılarını basın emekçileri ve DTSO'nun davetlileriyle açacak

Sanatçı Ahmet Güneştekin'in Diyarbakır Sur ilçesinde bulunan tarihi Keçi Burcu’nda açacağı ve pandemiden dolayı daha önce 3 kez ertelenen ‘Hafıza Odası’ sergisi önümüzdeki cumartesi ziyaretçilere kapılarını açacak. Sergi, cumartesi günü DTSO'nun davetlileri ve basın emekçileriyle kapılarını açacak.

'Hafıza Odası' kapılarını basın emekçileri ve DTSO'nun davetlileriyle açacak
13 Ekim 2021
11:12

Sergiye dair kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Sanatçı Güneştekin, "Diyarbakır ‘Hafıza Odası’ bu cumartesi kapılarını açıyor. 17:30-19:30 arası Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nın (DTSO) davetlileri ve basın mensupları gezebilecek sergiyi. 19:30-22:00 saatleri arasında ise herkes sergiyi ziyaret edebilir. Pazar günü 13:00-16:00 saatleri arasındaysa sizlerle beraber olacağım" paylaşımında bulundu.

 

Davutoğlu Van'dan Bakan Bilgin'e yanıt verdi: Gençler sizin çocuklarınız gibi ceplerinde dolarla yurtdışına gitmiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Gençler Türkiye’den kaçmak istiyor’ diye bakmamak lazım. Gençler dünyayı tanımak istiyor” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın Bakan, o gençler sizin çocuklarınız veya yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye’de, ana yurtlarında, ana vatanlarında, ana şehirlerinde iş bulamadıkları için gidiyorlar” dedi.

'Yok öyle' diyen Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'na çıkarma yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmek üzere Merkez Bankası’na geldi.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.