Hamile Kürt kadına tecavüz eden İranlı insan kaçakçısı 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Yunanistan mahkemesi, hamile Kürt kadın mülteciye tecavüz eden İranlı insan kaçakçısını 40 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Hamile Kürt kadına tecavüz eden İranlı insan kaçakçısı 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı
13 Eylül 2020
12:35

Yunanistan’da yayın yapan Pishtinews Kürt haber sitesinde yer alan habere göre, Selanik ceza mahkemesi İran’dan Türkiye üzerinden insanları kaçak geçiren bir İranlı insan kaçakçısına 2 çocuk annesi Doğu Kürdistanlı hamile bir Kürt kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle 40 yıl hapis ve 120 bin tazminat cezası verdi.

Habere göre, İranlı kaçakçı Kürt kadının kocasına eşini ve çocuklarını güvenli bir şekilde Yunanistan’a geçireceğine dair söz veren İranlı kaçakçının yolda tehdit ve şantajla hamile kadına tecavüz ettiği kaydedildi.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen olayda, kadının Yunanistan’a ulaşınca güvenlik güçlerine yaptığı şikayet üzerine İranlı kaçakçı Yunanistan’ın Selanik kentinde gözaltına alınmıştı.

SPD'den Kaftancıoğlu kararına tepki

SPD tarafından yapılan açıklamada "Karar, Erdoğan hükümeti tarafından hukukun sistematik olarak kısıtlandığını gözler önüne serdi" ifadelerine yer verildi.

Gergerlioğlu: Aynur Doğan’ın konseri için yapılan detaylı inceleme nedir?

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu 20 Mayıs’ta Kocaeli Derince’de düzenlenecek Aynur Doğan konserinin iptali hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi.

Muzaffer Oruçoğlu: Dersimli komünistlere önerim, Mehmet Çetin ile Emirali Yağan’ın doğdukları evleri müze haline getirmeleridir

Muzaffer Oruçoğlu, "Benim Dersimli komünistlere önerim, Mehmet Çetin ile Emirali Yağan’ın, bu iki komünist şairin doğdukları evi müze haline getirmeleridir" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.