Heybeliada’daki yangın kontrol altına alındı

Heybeliada’daki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı. Dumandan etkilenen iki itfaiye çalışanı hastaneye kaldırıldı.

Heybeliada’daki yangın kontrol altına alındı
21 Ağustos 2021
15:53

Heybeliada'da yer alan Bayrak tepesindeki ormanlık alanda saat 13.15’te henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangını ekiplerin karadan ve havadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yangının kontrol altına alınmasıyla soğutma çalışmalarına başlandığını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak da yaptığı açıklamada iki saat süren çalışmayla yangının kontrol altına alındığını belirtti.

Söndürme çalışmalarında yer alan iki itfaiye çalışanı dumandan etkilendi. Tekneye bindirilerek Maltepe Sahili'ne getirilen iki itfaiyeci ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Yangının çıkış nedeni ve ne kadar bir alanın yandığı henüz belirlenemezken, İstanbul Valiliği yangınla ilgili soruşturma başlattığını duyurmuştu. 

Fransa’da bazı illerde ilkokullardaki maske zorunluluğu kaldırılıyor

Fransa’da 4 Ekim'den itibaren vaka sayısının her 100 bin kişide 50'ye gerilediği illerdeki ilkokullarda maske zorunluluğu kaldırılacak.

Savunmaya saldırıya dair 'gizli tanık'tan beyan alındı

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan'ın dava duruşmasında polisin fiziki saldırısına maruz kalan savunma avukatlarına dair bir “gizli tanık”tan beyan alındığı oraya çıktı.

Antalya Kitap Fuarı 15 Ekim’de açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Kitap Fuarı, 15-24 Ekim tarihleri arasında ‘Gelecek Bilgiyle Yeşerecek’ sloganıyla Cam Piramit’te 11’inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.