Hırsızlarca çalınan Mehmed Uzun’un mezarının demir kapısı yeniden yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, Modern Kürtçe edebiyatının ustası olarak kabul edilen Mehmed Uzun’un geçtiğimiz ay hırsızlarca çalınan mezar kapısının yerine yeni bir kapının takıldığını duyurdu.

Hırsızlarca çalınan Mehmed Uzun’un mezarının demir kapısı yeniden yapıldı
30 Nisan 2021
17:17

(HABER MERKEZİ) 2007 yılında yaşamını yitiren ve vasiyeti üzerine Diyarbakır’daki Mardin Kapı Mezarlığı’na defnedilen yazar Mehmed Uzun’un burada bulunan mezarının kapısı 17 Mart 2021 tarihinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındı.

17 Mart’ta "Mehmed Uzun’un mezarının demir kapısı çalındı" başlığıyla duyurduğumuz haber (https://www.tiraj.com.tr/haberler/mehmed-uzunun-mezarinin-demir-kapisi-calindi) üzerine harekete geçen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, yerinden sökülüp hırsızlarca çalınan demir kapının yerine, yenisinin yaptırılarak yerleştirildiğini ve bundan böyle bir daha bu tür hırsızlık vakalarının yaşanmaması için denetimlerin daha da arttırılacağını açıkladı.

Şenyaşar Ailesi: Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz

Şenyaşar ailesi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün resmi Twitter hesabnı ve Adalet Bakanlığının hesabını etiketleyerek, “Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz" dedi.

TJA: Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız

Tevgera Jinên Azad (Özgür Kadın Hareketi-TJA), Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan: 'Dünya 5'ten büyüktür' çağrımızın haklılığına hep birlikte şahitlik ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısına dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Geldiğimiz noktada durum ürkütücü bir hal almış" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.