Hüda Kaya’dan Nedim Şener açıklaması: Çok açık bir iç savaş çağrısıdır

HDP’li Hüda Kaya, Nedim Şener’in katıldığı bir televizyon programında dile getirdiği sözlerin insanlık ve nefret suçu kapsamına girdiğini söyledi. Kaya, söz konusu konuşmayı, “Çok açık bir iç savaş, bir soykırım çağrısıdır” diye yorumladı.

Hüda Kaya’dan Nedim Şener açıklaması: Çok açık bir iç savaş çağrısıdır
20 Şubat 2021
17:18

Önceki gün katıldığı televizyon programında Halkların Demokratik Partisi’ne(HDP) yönelik sarf ettiği “PKK terör örgütünün siyasi ayağı HDP'dir. HDP ile kim iş birliği yaparsa o çamur üzerine bulaşır. Nettir. Bu kadar. Hiç tartışmıyorum. Bana cevap verme. HDP'ye oy veren, PKK'nın kalaşnikof kurşunudur. HDP’ye oy veren 6 milyon kişi benim üzerime kurşun yağdırıyor demektir. Benim askerime kurşun yağdırıyor demektir. İsterse 60 milyon olsun hiç fark etmez” sözlerine Hüda Kaya tepki gösterdi.

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Kaya, "HDP'ye oy veren milyonlar, kurşun yağdıran teröristlerdir" “demek çok açık bir iç savaş, bir soykırım çağrısıdır. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve tahkir suçudur. İnsanlık ve nefret suçudur” ifadelerini kullandı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Sağlı Bakanı Koca haftalık vaka haritasını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal medya hesabından haftalık vaka sayılarını paylaştı.

Van-Hakkari Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Şin: Önlemleri elden bırakmamalı

Van-Hakkari Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Rıdvan Şin, "kontrollü normalleşme süreci" sonrası oluşan rehavet ortamından kaynaklı vaka sayılarında ciddi artışların yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.