Iğdırlı üretici: Küçükbaş hayvan para etmiyor

Iğdır’da hayvancılıkla uğraşan Yahya Varol, çiftini 3 bin 800 TL'ye aldığı hayvanları bugün 2 bin liraya satamadığını söyledi. Varol, "Satacağım ama para etmiyor. Satsam silineceğim" dedi.

Iğdırlı üretici: Küçükbaş hayvan para etmiyor
04 Kasım 2021
13:07

Iğdır'ın Melekli beldesinde hayvancılıkla uğraşan Yahya Varol, yem fiyatlarının pahalılığından şikâyet etti. Varol, şunları söyledi:

“Yem fiyatları pahalı. Hayvanların çiftini 3 bin 800 TL aldığımız hayvanları şimdi 2000 TL'ye satamıyoruz. Alan adam diyor ki, kışın bu hayvanların yemini zor yetiştiririz. Et fiyatları pahalı hayvan fiyatları düşük. Yetkililerden isteğimiz yem fiyatlarının düşürülmesidir, hayvanlarımız para etsin. Yem fiyatları yüksek diye hayvanlarımız para etmiyor. Perişan kalmışız, ıstırap çekeceğiz. Banka kredisi kullandık, hiçbir krediyi ödeyemiyoruz. (Hayvanları) satacağım ama para etmiyor, satsam silineceğim. Kesen de başımızı kesiyor. Bizden alıyor 30’a, satıyor 60’a. Dışarıdan gelen yemler pahalı, burada üretim yok. İsteğimiz dışarıdan gelen hayvan yemlerinin düşürülmesi. Yem pahalı olduğu için satamıyoruz.”

TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı: Yıllık enflasyon yüzde 19,89'den yüzde 21,31'e yükseldi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

IMF Başkanı Georgieva'dan 'korkunç 2022' uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF), birçok ülkenin gelecek yıl 'korkunç bir krizle' karşı karşıya olduğunu ve bazı ekonomilerin çökebileceğini söyledi. IMF Başkanı Georgieva, ‘2022'nin çok daha zorlu olacağına şüphe yok’ dedi

DİSK-AR: Türkiye en düşük asgari ücret veren 2’nci ülke

DİSK-AR’ın asgari ücrete dair açıkladığı rapora göre, Türkiye, Avrupa'da en düşük asgari ücret veren ülkeler arasında 2’nci sırada yer alıyor. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.