'İhbar var' gerekçesiyle konsere yasaklama

 Kaldırım Müzik Topluluğu ve Grup Munzur'un katılımıyla düzenlenecek konser, "ihbar yapıldı" denilerek yasaklandı. 

'İhbar var' gerekçesiyle konsere yasaklama
18 Eylül 2021
16:24

Dikili Mahallesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde düzenleyeceği konser Adana Valiliği tarafından yasaklandı. "Halk Buluşması Konseri" ismiyle Kaldırım Müzik Topluluğu ve Grup Munzur'un sahne alacağı konseri yasaklayan Valilik gerekçesinde, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ihbar hattının arandığını belirtti. 

Valilik konuya dair yaptığı açıklamada,"Gelen ihbarlarda, adı geçen konsere 'örgütçülerin geleceği ve Adana’ya ortalığı karıştırmaya gelecekleri' şeklinde bildirimlerin bulunması üzerine etkinliğe katılacak gruplarca etkinliğin amacından saptırılarak örgüt propagandasına dönüşebileceği değerlendirildiğinden; bu çerçevede; ilimiz sınırları içerisinde, farklı kesimler arasında çatışma çıkmasının önlenmesi, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliği korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, genel ahlak veya başkalarının hak ve özgürlüklerin korunması, genel trafik ve yolcu güvenliğinin sağlanması, şiddet olaylarının meydana gelmemesi,  yaygınlaşmasının önlenmesi ve yaşanabilecek her türlü olumsuz bir durumun önüne geçilebilmesi amacıyla; yapılacak olan etkinlik ilimiz genelinde 18.09.2021 tarih ve 75027471-5113(12470)/ 80 sayılı Olur ile yasaklanmıştır" ifadelerine yer verildi.

2022 bütçesi Meclis’e sunuldu: Savunma bütçesi yüzde 30 arttı

Meclis Başkanlığı’na sunulan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nde Savunma ve Güvenliğe ayrılan bütçe yüzde 30 artarak, 181 Milyar TL oldu.

Ticaret Bakanlığı, ihracı kayda bağlı ürünler listesine ekleme yaptı

Nohut, saf amonyak ve sülfürik asit; ihracı kayda bağlı ürünler listesine alındı.

Pandemi döneminde 113 bine yakın iş yeri ve 71 bin şirket kapandı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, pandemi döneminde, 11 Mart 2020 ile 30 Haziran 2021 tarihleri arasında; 112 bin 710 esnafın iş yerini kapattığını, 71 bin 314 şirketin de kapandığını açıkladı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.