İki doz aşı olanlar Habur Sınır Kapısı'ndan ücretsiz geçebilecek

Kovid-19 nedeniyle test parası istenen Habur Sınır Kapısı'ndan 2 doz aşısını olan yurttaşların ücretsiz geçişine izin verildi. 

İki doz aşı olanlar Habur Sınır Kapısı'ndan ücretsiz geçebilecek
29 Ağustos 2021
23:38

Şırnak'ın Silopi ilçesinden Federe Kürdistan Bölgesi'ne açılan Habur Sınır Kapısı'nda pandeminin başlamasıyla birlikte geçişlere izin verilmiyordu. Daha sonra şoförlerden 25 Dolar, yolculardan ise 50 Dolarlık Kovid-19 test ücreti istenerek geçişlere izin veriliyordu. Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada 2 doz aşı olan yurttaşların Habur Sınır Kapısı’ndan geçişlerine ücretsiz izin verildiği belirtildi. 

Şırnak Valiliği, Silopi Kaymakamlığı ve Habur Mülki İdare Amirliği’nce Erbil Türkiye Başkonsolosluğu ve İbrahim Halil Gümrük Kapısı (Peşmerge Gümrüğü) Mülki İdare Amiri ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan karar şu şekilde: "Irak/İbrahim Halil Gümrük Kapısı Mülki İdare Amirliği, 29 Ağustos 2021 günü itibariyle dünyada geçerli olan aşı tiplerinden iki doz aşısını tamamlayan şoför ve yolculardan Covid-19 testi alma zorunluluğu uygulamasına son vermiştir. Bu durumda, iki doz aşısını yaptırmış olanların geçişine müsaade edilecektir. İki doz aşısını yaptırmayan ve Irak’a giriş yapacak olan araç şoförleri ile yolculardan ise 48 saat öncesinden PCR test sonucu istenecek, test sonucunu ibraz etmeyenler zorunlu olarak Covid-19 testine tabi tutulacaktır."

1915 Çanakkale Köprüsü, 'Euro' ile geçilecek

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, temeli 18 Mart 2017'de atılan ve hizmete 18 Mart 2022'de açılması beklenen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün geçiş fiyatını açıkladı.

EŞİK: Danıştay kadınların hayatlarıyla oynuyor

EŞİK, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasının iptal edilmesine dönük yaptıkları başvuruya ret yanıtı veren ve kararı 84 sonra bildiren Danıştay'a tepki gösterdi.  

'Barınamayan' öğrenciler parklarda

CHP İzmir milletvekilleri Mahir Polat ve Bedri Serter, yüksek ev kiraları ve yurtların yetersizliği nedeniyle kalacak yer bulamayan üniversite öğrencilerinin İzmir’de başlattığı "Barınamıyoruz, sokaklardayız" eylemine destek verdi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.