İkramiyeden tüm kamu emekçileri yaralanamayacak

Resmi Gazete’de yayınlayan TİS’e göre sendikası yüzde 1 üye sayısını aşmayan kamu emekçileri, 400 TL’lik toplu sözleşme ikramiyesi alamayacak.

İkramiyeden tüm kamu emekçileri yaralanamayacak
25 Ağustos 2021
12:10

İktidar ile Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) arasında imzalanan 6’ncı Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS), Resmi Gazete’de yayınlandı. Sözleşmeye göre kamu emekçisi ve emeklilerin maaş ve aylıklarına 2022 yılının ilk altı ayında yüzde 5, ikinci altı ayında yüzde 7 ve enflasyon farkları; 2023 yılının ilk altı ayında yüzde 8, ikinci altı ayında yüzde 6 ve enflasyon farkları oranında zam yapılacak.

Toplu sözleşme görüşmeleri sırasında, kamu emekçilerine toplu sözleşme ikramiyesi olarak 400 TL verileceği açıklandı. Ancak Resmi Gazete’de yayınlanan sözleşme metninde bütün kamu emekçilerinin bundan yararlanamayacağı belirtildi. Sözleşmenin 23’üncü maddesine göre; 400 TL’lik ikramiye, sadece üye sayısı toplam sendikalara üye memur sayısının yüzde 1’ini geçen sendikaların üyelerine verilecek.

Su sorunu yaşayan çiftçilerden eylem

Su sıkıntısı nedeniyle ürünlerinin çürüdüğünü belirten çiftçiler, sulama kanalının suyunu kesti.

Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi

Olağan Genel Kurulu’nda salgından ötürü 57 eczacının ve 20 eczane çalışanın yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık” diyerek yaşananları özetledi. 

'İhbar var' gerekçesiyle konsere yasaklama

 Kaldırım Müzik Topluluğu ve Grup Munzur'un katılımıyla düzenlenecek konser, "ihbar yapıldı" denilerek yasaklandı. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.