İngiltere merkezli çip tasarım şirketi 40 milyar dolara satıldı

ABD’li teknoloji şirketi Nvidia, 40 milyar dolarlık rekor satın almaya imza atıyor. ABD’li şirket, İngiltere merkezli çip tasarım şirketi ARM’yi 40 milyar dolara alıyor. ARM’yi dört yıl önce Japon Softbank 32 milyar dolara almıştı.

İngiltere merkezli çip tasarım şirketi 40 milyar dolara satıldı
15 Eylül 2020
11:28

Nvidia’nin ARM için hazırladığı satın alma paketinde 21.5 milyar dolar şirket hissesi, 12 milyar dolar nakit, 5 milyar dolar satın alma sonrası mali performansa göre koşullu ödeme ve ARM çalışanları için 1.5 milyar dolarlık varlık bulunuyor.

Anlaşmanın 18 ay içerisinde AB, ABD, Çin ve İngiliz rekabet kurumlarının onayının ardından tamamlanması bekleniyor. ARM’nin teknolojisi, çok sayıda cihazda ve akıllı telefonlarda kullanılıyor. Nvidia, şirketin İngiltere’de kalacağını ve daha çok istihdam sağlayacağını açıkladı.

Amerikalı teknoloji şirketi Yahoo sansür nedeniyle Çin'den çekildi

Yahoo, artan kısıtlamalar nedeniyle Çin’deki faaliyetini sona erdirdiğini bildirdi. Yahoo’dan yapılan açıklamada, şirketin ‘özgür ve açık internete’ bağlı kalınmaya devam edeceği vurgulandı.

NASA: Güneş patlamaları uydu iletişimini etkileyebilir

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi (NOAA), bu hafta, GPS ve iletişim uydularını etkileyebilecek bir güneş patlaması yaşanacağını açıkladı.

Instagram’da link paylaşma sınırlaması kaldırıldı

Instagram, tüm kullanıcıların artık Instagram Hikayeler'deki Link Etiketi özelliğine erişebileceğini duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.