Irak Ulusak Güvenlik Müsteşarı: Koalisyon güçlerinin Irak’tan çekilmesi stratejik görüşmeler ile gerçekleşti

Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Kasım Araci, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, Uluslararası Koalisyon’a bağlı özel birliğin Irak’tan çekilmesinin stratejik görüşmelerin sonucu geliştiğini açıkladı.

Irak Ulusak Güvenlik Müsteşarı: Koalisyon güçlerinin Irak’tan çekilmesi stratejik görüşmeler ile gerçekleşti
09 Ağustos 2021
09:31

Uluslararası Koalisyon’a bağlı özel birliğin (Over Horizon Force) Irak’tan çekilmesini Bağdat ile Washington arasındaki stratejik görüşmelerin sonucuna bağlayan Kasım Araci, “Bu adım Irak ve ABD’nin anlaşmaya bağlı olduğunun kanıtıdır” ifadesini kullandı.

İŞİD’e Karşı Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Wayne Marotto, daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Over Horizon Force, yakın zamanda Irak'ta hızlı bir konuşlandırma gücü koruma misyonunu tamamladı ve Kuveyt'teki ana üssüne geri döndü” ifadelerini kullanmıştı.

Nikaragu’da 6.5 şiddetinde deprem

Orta Amerika ülkesi Nikaragua’da 6.5 şiddetinde deprem meydana geldiği bildirildi.

 Avustralya’da 5.9 büyüklüğünde deprem

Avustralya’nın Victoria eyaletinde meydana gelen 5.9 büyüklüğünde deprem nedeniyle bazı binalarda hasar meydana geldiği, can kaybı yaşanmadığı belirtildi.

Sudan'da darbe girişimi

Sudan devlet televizyonu, bir grup asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin başarısız olduğunu duyurdu. Sudan Egemenlik Konseyi Sözcüsü Muhammed El-Faki ise halkı darbeye karşı koymaya çağırdı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.