Irak’ta seçimler öncesinde parlamento feshedildi

Irak Parlamentosu seçimlere hazırlık nedeniyle kendini feshetti, hükümetin statüsü de değiştirildi.

Irak’ta seçimler öncesinde parlamento feshedildi
07 Ekim 2021
14:39

Irak'ta 10 Ekim'de düzenlenecek seçimler öncesi, Meclis kendini feshetti. Irak Parlamentosu Başkan Yardımcısı Beşir Haddad’ın Irak resmi haber ajansı INA’ya yaptığı açıklamada, "Parlamento bugünden başlayarak kendini feshedecek. Bu kararın alınması için herhangi bir oturum düzenlenmesine gerek yok. Çünkü parlamento 31 Mart’ta bu kararı vermişti. Karar bugünden itibaren yürürlüğe girecek” dedi.

Fesih kararından sonra Mustafa Kazimi başkanlığındaki hükümetin statüsü ise kendiliğinden “günlük işleri yürüten hükümet” olarak değişti. 

Pandemi döneminde 113 bine yakın iş yeri ve 71 bin şirket kapandı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, pandemi döneminde, 11 Mart 2020 ile 30 Haziran 2021 tarihleri arasında; 112 bin 710 esnafın iş yerini kapattığını, 71 bin 314 şirketin de kapandığını açıkladı.

CHP'li Akın: Asıl kuyruklar burada

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, dün akşam vatandaşların akaryakıt zammı devreye girmeden benzin istasyonlarında oluşturdukları kuyruklara dikkat çekti. Akın, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa’da, Almanya’da İngiltere’de kuyruklar olduğunu söylüyor. Asıl kuyruklar burada. Vatandaşın zam kuyruğudur bu kuyruk” dedi.

Suriyeli heykeltraş Saffan: İnsanların çığlıkları artık sussun

Savaştan dolayı Deyrazor’dan Urfa'ya göç eden heykeltıraş Akram Saffan, "Hiç kimseye faydası olmayan savaş, yoksullara, çocuklara, kadınlara hayatı çekilmez hale getirdi. İnsanların çığlıkları artık suskun istiyorum” diyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.