İsrail’de 10 ay aradan sonra ilk kez Covid-19 kaynaklı can kaybı yaşanmadı

2020 yılının Haziran ayından bu yana haftalık Covid-19 kaynaklı 4 can kaybının yaşandığı İsrail’de Sağlık Bakanlığı 10 aydan sonra ilk kez can kaybının yaşanmadığını duyurdu.

İsrail’de 10 ay aradan sonra ilk kez Covid-19 kaynaklı can kaybı yaşanmadı
24 Nisan 2021
13:24

Bloomberg verilerine göre 9 milyonluk ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 53’ünden fazlasına iki doz Covid-19 aşısı uygulandı.

Covid-19 nedeniyle açıklama yapan Sağlık Bakanı Yuli Edelstein, "Bu, sağlık sistemi ve İsrail vatandaşları için muazzam bir başarı. Birlikte corona virüsü ortadan kaldırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Geçen hafta İsrail'in en büyük hastanesi olan Sheba Tıp Merkezi'nin direktörü Eyal Leshem, ülkenin "sürü dokunulmazlığına" yakın olabileceğini belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanları, sürü bağışıklığına ulaşılmadan önce bir popülasyonun en az yüzde 65-70'inin iki doz aşı olmasının gerektiğini belirtmişti.

İsrail’de haftalık Covid kaynaklı can kaybı ortalaması 4 olurken, ülkede karantina tedbirleri her geçen gün gevşetilmişti.

İsrail Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ülkede Covid-19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6 bin 346 olarak kaldı.

Lavrov: Acilen Rusya, ABD, BM ve AB toplanmalı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Gutteres ile yaptığı görüşmenin ardından Ortadoğu Dörtlüsü'nün acilen toplanması gerektiğini belirtti.

TJA: Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız

Tevgera Jinên Azad (Özgür Kadın Hareketi-TJA), Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan: 'Dünya 5'ten büyüktür' çağrımızın haklılığına hep birlikte şahitlik ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısına dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Geldiğimiz noktada durum ürkütücü bir hal almış" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.