İsrail'de kapalı alanlarda yenden maske takma zorunluluğu getirildi

İsrail'de yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında kapalı alanlarda yeniden maske takma zorunluluğunu uygulanmaya başlandı.

İsrail'de kapalı alanlarda yenden maske takma zorunluluğu getirildi
25 Haziran 2021
17:09

İsrail Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son dönemde ülkede yaşanan Hindistan mutasyonun (Delta) artışı nedeniyle kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunu yeniden getirdiği belirtildi. Maske zorunluluğu bugün itibariyle uygulanmaya başlandı. Sağlık Bakanlığa bağlı İsrail'in Pandemi Müdahale Görev Gücü Başkanı Nachman Ash yaptığı açıklamada, alınan karar son dönemde günde 100'den fazla yeni vakanın ve son 24 saatte günü 227 vaka tespit edilmesi sonucu alındığını söyledi. Ash, “Birkaç günde vakaların ikiye katlandığını görüyoruz. vakaların yayılması endişe verici” ifadesini kullandı.

Ash, yaşanan artışın bulaşıcı Delta mutasyonu ile enfekte olan ve ülkeye dönen yolculardan kaynaklanmış olabileceğini altını çizerken, artan pozitif vaka sayısına rağmen hastanede yatan ve virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısında henüz bir artış görmediğini vurguladı.

Öte yandan, yaklaşık 10 milyon nüfuslu İsrail'de 5 milyondan fazla kişinin korona virüse karşı aşıladığını açıklamıştı. Ülkede daha önce kapalı ve açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırılmıştı.

Beyrut'taki patlamada yaşamını yitiren 218 kişi düzenlenen törenle anıldı

Lübnan’da Beyrut Limanı’nda 4 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen patlamanın üzerinden bir yıl geçti. Patlamada hayatını kaybeden 218 kişi Lübnan Güvenlik Güçleri’in düzenlediği törenle anıldı.

'ABD, gelecekte faydasının olmayacağını düşündüğü yerlerden çekilerek, aslan payı için Asya Pasifik bölgesine yönelecek'

Ortadoğu ülkelerinden çekilme kararı alan ABD’nin yeni adresinin Asya Pasifik Bölgesi olduğunu belirten Ortadoğu Uzmanı Musa Özuğurlu, Pasifik'te de Çin ile ABD arasında ciddi bir rekabet olduğunu söyledi.

Covid-19'un merkez üssü Wuhan yeniden alarmda

Yeni tip korona virüs salgınının (Covid-19) merkez üssü olduğu düşünülen Çin'in 11 milyon nüfuslu Wuhan kentinde 7 yeni vakanın bildirilmesi üzerine şehirde yaşayan herkese Covid-19 testi yapılacağı açıklandı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.