İstanbul Üniversitesi öğrencilerine ırkçı saldırı girişimi

İstanbul Üniversitesi’nde bir grup öğrenci, ırkçı bir grubun saldırı girişim nedeniyle uzun bir süre kütüphanede mahsur kaldı.

İstanbul Üniversitesi öğrencilerine ırkçı saldırı girişimi
11 Ekim 2021
16:25

İstanbul Üniversitesi’nde okuyan bir grup öğrenci, ırkçı bir grubun saldırı girişimi üzerine Hukuk Fakültesi Kütüphanesi’nde mahsur kaldı. Öğrenciler, “Ülkü Ocakları” üyesi olduğu belirtilen ırkçı grubun kütüphane binasının etrafını sarması nedeniyle uzun bir süre mahsur kaldı. Öğrenciler, saatler sonra bina önüne gelen polisler eşliğinde binadan çıkabildi.

Kütüphane binasında mahsur kalan öğrencilerden Ziba Kılıç, 30 kişilik ülkücü bir grubun kendilerine saldırmak istediklerini aktardı. Kendilerini sıkıştıran grubun daha önce de bazı arkadaşlarını aradıklarını ifade eden Kılıç, “Bu gün de bizi kütüphaneye kadar takip ettiler. Kütüphane güvenliği ya da üniversiteden hiçbir yetkili duruma müdahale etmedi” dedi.

Davutoğlu Van'dan Bakan Bilgin'e yanıt verdi: Gençler sizin çocuklarınız gibi ceplerinde dolarla yurtdışına gitmiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Gençler Türkiye’den kaçmak istiyor’ diye bakmamak lazım. Gençler dünyayı tanımak istiyor” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın Bakan, o gençler sizin çocuklarınız veya yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye’de, ana yurtlarında, ana vatanlarında, ana şehirlerinde iş bulamadıkları için gidiyorlar” dedi.

'Yok öyle' diyen Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'na çıkarma yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmek üzere Merkez Bankası’na geldi.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.