İYİ Parti Sakarya İl Başkanı’ndan Kürdistan bayrağına hakaret

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, Mevlüt Çavuşoğlu’nun Kürdistan Bölgesi heyeti ile oturduğu masaya konulan Kürdistan bayrağını göstererek, “Yemekte ne vardı bakan bey, paçavra çorbası mı?” şeklinde yorum yaptı. Kılıçarslan’ın bu paylaşımı da çok sayıda tepki aldı.

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı’ndan Kürdistan bayrağına hakaret
09 Eylül 2020
10:05

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, beraberindeki bir heyetle 4 Eylül Cuma günü Ankara’ya gitti.

Kürdistan Bölgesi heyeti ilk önce Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile kahvaltıda bir araya geldi. Ardından öğleden sonra Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü.

Kürdistan Bölgesi heyetinin Mevlüt Çavuşoğlu ile kahvaltıda bir araya geldiği görüşmede, masada Türkiye, Irak ve Kürdistan bayrakları yer aldı.

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, sosyal medya hesabı üzerinden, Mevlüt Çavuşoğlu’nun önündeki Kürdistan bayrağını çembere alarak, “Yemekte ne vardı bakan bey, paçavra çorbası mı?” şeklinde paylaşım yaptı. Bu paylaşım çok sayıda kullanıcı tarafından ağır dille eleştirildi.Kılıçarslan, tepkilerin ardından paylaşımını kaldırdı.

Biden, Netanyahu ve Abbas ile görüştü

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Muhmud Abbas ile telefonda görüştü.

Kuraklık etkisini göstermeye devam ediyor: Binlerce balık ölümü gerçekleşti

Uzun zamandır yağış almayan Mardin’in Mazıdağı ilçesindeki gölette su seviyesinin düşmesi nedeni ile binlerce balık ölümü gerçekleşti.

Göbeklitepe’nin P18 Steli New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde sergilenecek

Şanlıurfa’da 12 bin yıllık geçmişiyle ‘tarihin sıfır noktası’ olarak nitelendirilen Göbeklitepe’den bir eserin kopyası New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde sergilenecek.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.