Japonya Maliye Bakanı Aso'dan G7 zirvesinde aşı çağrısı

Japonya Maliye Bakanı Taro Aso, G7 ülkelerinin küresel ekonominin gidişatını tartıştığı zirvede düşük gelirli ülkelerin yeterli aşıya erişimini sağlama konusundaki tartışmaların hızlandırılması çağrısında bulundu.

Japonya Maliye Bakanı Aso'dan G7 zirvesinde aşı çağrısı
13 Şubat 2021
09:40

G7 ülkelerinin maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri, bu yıl İngiltere'nin ev sahipliğinde telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen zirvede bir araya geldi. Toplantıda global ekonominin toparlanma süreci, dijital teknoloji şirketlerinin vergilendirilmesi, ekonomik açıdan zayıf durumda olan ülkelerin desteklenmesi gibi konuların yanı sıra Covid-19 salgını ve etkilerinin ele alındığı öğrenildi.

Japonya Maliye Bakanı Taro Aso toplantıda düşük gelirli ülkelerin yeterli korona virüs aşısına erişimini sağlamanın yolları konusundaki tartışmaların hızlandırılması çağrısında bulundu. Ülkelerin toparlanma beklentilerini ekonomi politikalarını da göz önünde bulundurarak belirlemesinin önemine dikkat çeken Aso, finansal tedbirlerin her ülkenin durumu ve yapısal sorunları ışığında ele alınması gerektiğini ifade etti.

Aso toplantı sonrasında yaptığı açıklamada ise, düşük gelirli ülkeler için borç hafifletme tedbirlerinin de görüşmelerin parçası olduğunu kaydetti.

Papa Erbil'e geçti

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, Erbil Havalimanı’nda Neçirvan Barzani tarafından karşılandı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Kopenhag Üniversitesi: Yapay zeka, kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ediyor

Kopenhag Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, yaklaşık 4 bin Danimarkalı Covid-19 hastasından elde edilen veriler ışığında yapay zekanın kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ettiği belirtildi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.