Kadın pazarcılar 3 aydır çözüm bekliyor

Bağlar ilçesindeki kadın pazarcıların, erkek esnafların pazara alınmasına karşı görüşme talepleri 3 aydır erteleniyor.  

Kadın pazarcılar 3 aydır çözüm bekliyor
10 Eylül 2021
14:56

Diyarbakır’da, 2013 yılında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) yönetiminde olan Bağlar Belediyesi tarafından açılışı yapılan Jiyan Semt Pazarı’na AKP’li Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından 400 erkek esnaf alınmasına karar verilmişti. Kadınların mücadelesi sonucu bu karadan vazgeçildi. Ancak aradan bir süre geçtikten sonra erkekler pazarda tezgah kurmaya başladı. Bu duruma  karşı çıkan kadınlar, 3 aydır belediyeden çözüm bekliyor.

Kadın pazarcılar, bugün de konuyu görüşmek için Bağlar Belediye'sine gitti. Kadınlar, "Belediye Meclis kararına yetişmedi, komisyon toplantısından sonra karar alınacak" gerekçe gösterilerek geri çevrildi. Duruma tepki gösteren Bağlar Kadın Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nurdan Saltuk, "3 aydır Meclis kararını bekliyoruz. Her ay 'bu ay değil bir sonraki ay' denilerek sözler veriliyor. Fakat sözler tutulmuyor. Bugün yine bir cevap verilmedi" dedi. 

Su sorunu yaşayan çiftçilerden eylem

Su sıkıntısı nedeniyle ürünlerinin çürüdüğünü belirten çiftçiler, sulama kanalının suyunu kesti.

Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi

Olağan Genel Kurulu’nda salgından ötürü 57 eczacının ve 20 eczane çalışanın yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık” diyerek yaşananları özetledi. 

'İhbar var' gerekçesiyle konsere yasaklama

 Kaldırım Müzik Topluluğu ve Grup Munzur'un katılımıyla düzenlenecek konser, "ihbar yapıldı" denilerek yasaklandı. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.