‘Kadının öncü rolü engellenmek isteniyor’

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, partilerine açılan kapatma davasının amaçlarından birinin kadının öncü rolünü engellemek olduğunu söyledi.

‘Kadının öncü rolü engellenmek isteniyor’
12 Haziran 2021
16:55

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt Kadın Meclisi'nin öncülüğünde etkinlik düzenlendi. HDP Siirt il binasında düzenlenen etkinliğe HDP Grup Başkanvekilli Meral Danış Beştaş, HDP Kadın Meclisi ile Siirt Barış Anneleri Meclisi üyeleri katıldı. Etkinlik barış annelerinin verdiği mücadeleyi anlatan sinevizyon gösterimiyle başladı. Sinevizyonun ardından HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş konuştu.

HDP’ye yönelik açılan kapatma davasının amaçlarından birinin de kadının öncü rolünü engellemek olduğunu kaydeden Beştaş, kadınların her alanda direniş gösterdiğini kaydetti. Direnen kadınlara yönelik yoğun bir saldırının olduğunu ifade eden Beştaş, 80 yaşındaki kadının cezaevine atıldığı bir dönemden geçtiklerini söyledi. Kürtlerin diline, kültürüne toprağına yönelik bir topyekün saldırı olduğunu kaydeden Beştaş, buna karşın oluşacak olan ulusal birliğin önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

Beştaş, kadınların her halanda var olmaya devam edeceğini belirti.  

Konya'daki ırkçı katliamı yapan Mehmet Altun 6 gün sonra yakalanabildi

Konya'da Kürt ailye ırkçı saldırıda bulunarak 7 kişiyi katleden Mehmet Altun yakalandı.

Azra'nın katil zanlısının iş yerine saldırı

Antalya’da 21 yaşındaki üniversitesi öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nu katleden Mustafa Murat Ayhan'ın iş yerine saldırı düzenlendi.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde orman yangını

Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Kuzuculu Mahallesi Şifalısu mevkiindeki ormanlık alanda, henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekiplerine haber verilmesi üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Yangına 2 helikopter, 5 arazöz ve 3 yer ekibi müdahale ediyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.