Kamu çalışanları 17 Ekim'de Ankara'da seslerini yükseltecek

Sendikalar ve Konfederasyonlar Platformu, kamu çalışanlarının 17 Ekim pazar günü saat 11’de Ankara’da “satış sözleşmesi ve yüzde 1’lik baraj hukuksuzluğuna karşı” miting yapacağını duyurdu.

Kamu çalışanları 17 Ekim'de Ankara'da seslerini yükseltecek
11 Ekim 2021
12:09

Sendikalar ve Konfederasyonlar Platformu, toplu sözleşme ikramiyesi alabilmek için yüzde 1 barajını geçen sendikalara üye olma şartına tepki gösterecek.

9 sendika ve konfederasyonun bir araya gelerek oluşturduğu Sendikalar ve Konfederasyonlar Platformu, pazar günü saat 11’de Ankara Anadolu Meydanı’nda miting yapacak.

Kamu Konfederasyonları Platformu Sözcüsü Mehmet Balık tüm yurttaşları mitinge davet edip, şu açıklamayı yaptı:

“Kamu emekçileri geçmiş dönemlerde toplu sözleşmelerden kayıplarla çıkmış, aldıkları ücretler daima enflasyon altında kalarak açlığa ve yoksulluğa mahkûm edilmiştir. Kamu emekçilerinin bu seferki yenilgisi maddi kayıpların yanında örgütlenme özgürlüğünü engelleyen, sendikal tekelleşmenin önünü açan düzenlemeler içermektedir” açıklaması yaptı.

Davutoğlu Van'dan Bakan Bilgin'e yanıt verdi: Gençler sizin çocuklarınız gibi ceplerinde dolarla yurtdışına gitmiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Gençler Türkiye’den kaçmak istiyor’ diye bakmamak lazım. Gençler dünyayı tanımak istiyor” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın Bakan, o gençler sizin çocuklarınız veya yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye’de, ana yurtlarında, ana vatanlarında, ana şehirlerinde iş bulamadıkları için gidiyorlar” dedi.

'Yok öyle' diyen Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'na çıkarma yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmek üzere Merkez Bankası’na geldi.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.