'Karışıklık çağı' başlıyor

Deutsche Bank'ın yaptığı araştırmaya göre, 1980’den bu yana devam eden küreselleşme çağı yerini “karışıklık çağına” bırakıyor.

'Karışıklık çağı' başlıyor
11 Eylül 2020
10:02

Deutsche Bank’ın yatığı bir araştırmaya göre, küreselleşme çağının yerini “karışıklık çağı” bırakıyor. Deutsche Bank’ın stratejisti Jim Reid liderliğindeki bir grup analiz uzmanının yaptığı tahminlere göre, yeniçağın karakteristik özelliği Çin ekonomisinin ABD ekonomisi üzerindeki yükselişi olacak. Sputnik’in geçtiği haberde, Bu çatışmanın soğuk savaş döneminde ABD ve Sovyetler Birliği arasındaki ilişkileri andıracağı ileri sürüldü.

Uzmanlar, küresel borçtaki büyümenin ve merkez bankalarının “helikopter para” politikasının devam etmesini ve 21. yüzyılda yetişkinliğe giren genç nesillerin seçmen ağırlığı açısından da dahil olmak üzere etkisinin güçlenmesini bekliyor.

Enflasyondaki artış, iklim ile ilgili endişeler, nesiller arasındaki rekabetin sertleşmesi ve yeni bir teknolojik devrim de “karışıklık çağının” özellikleri arasında gösterildi.

Uzmanlar, karışıklık çağını yatırımlardan vazgeçme nedeni olarak görülmemesi gerektiğini kaydederek aksine beraberinde “daha büyük müdahale ve likidite getireceğini” vurguladı.

Biden, Netanyahu ve Abbas ile görüştü

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Muhmud Abbas ile telefonda görüştü.

Gazze'de can kaybı 136'ya yükseldi

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik gerçekleştirdiği saldırılar sonucu can kaybı sayısı 136'ya, yaralı sayısı bine yükseldi.

Filistin'de can kayıpları artıyor

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in gerçekleştirdiği saldırılar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 119'a, yaralı sayısının ise 830'a yükseldiği bildirildi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.