Kavurma skandalını ortaya çıkaran gazeteciye ölüm tehdidi!

Kızılay’ın ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere gönderdiği kavurmaları AKP’li kardeşlerin ortak olduğu otelde görüntüleyerek, gündeme getiren gazeteci Sinan Aygül, Kızılay Tatvan Şube Başkan Yardımcısı Fevzi Piral tarafından ölümle tehdit edildiğini paylaştı.

Kavurma skandalını ortaya çıkaran gazeteciye ölüm tehdidi!
06 Eylül 2020
09:02

 

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Kızılay tarafından ihtiyaç sahiplerine verilmek üzerine gönderilen kavurmaların AKP Bitlis Milletvekili Cemal Taşar ile kardeşi olan Kızılay İlçe Şubesi Başkanı Battal Taşar’ın ortak olduğu otele götürüldüğü ortaya çıkmıştı. Skandalın ortaya çıkmasının ardından Kızılay Genel Merkezi idari soruşturma başlatırken, görüntülerin komplo olduğunu iddia eden Kızılay Tatvan Şube Başkanı Battal Taşar ise daha sonra istifa etmişti. 

 

MÜFETTİŞİN ÖNÜNDE TEHDİT

 

Bitlis News Genel Yayın Yönetmeni Sinan Aygül, paylaştığı görüntülerin ardından AKP Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın yeğeni ve aynı zamanda Taşar Otel’in müdürü olan Kızılay Tatvan Şube Başkan Yardımcısı Fevzi Piral tarafından telefonla aranarak ölümle tehdit edildiğini anlattı.

 

Gazeteci Aygün, soruşturma kapsamında ifade vermek için gittiği Kızılay Şubesi’nde, müfettişin yanında da Piral'ın kendisini tehdit etmeyi sürdürdüğünü ifade etti. Aygün, “Müfettiş ifade için davet etmişti, Kızılay Tatvan Şubesi’ne gittim. İfadenin ardından çıkarken bu şahıs müfettişin önünde ‘Karşıma çıkmasan iyi olur’ şeklinde tehdit etti. Müfettiş beyin de rahatsız olduğunu görünce karşılık vermedim” diye konuştu. 

 

'GÖZÜNÜ OYDURURUM!'

 

Sonrasında kendisine yönelik tehditlerin sosyal medya üzerinden devam ettiğini aktaran Aygül, “O gün tepki vermedim ama şahıs sosyal medya üzerinden de tehditlerine devam etti. Bir yorumunda bana dönük hakaret ve tehdit içeren ifadeler kullanınca kendisini telefonla aradım. ‘Fevzi bey hayırdır benimle ne probleminiz var’ diye sorunca, ‘Mevzuyu biliyorsun beni oraya getirtme’ dedi. Ben de ‘gel bekliyorum’ deyince, ‘Senin gözlerini oydururum, gebertirim seni, bizimle uğraşmanın ne olduğunu göreceksin…’ şeklinde tehditlerde bulundu” diyerek yaşadıklarını anlattı. 

 

'ÇETE GİBİ DAVRANIYOR'

 

“Bunlar ne yazık ki bir çete, suç örgütü gibi davranıyor” diyen gazeteci Aygül, kendisini tehdit eden kişilerin “Devlet biziz kimse bize bir şey yapamaz” dediklerini de dile getirdi. 

 

Aygül, yaşadıklarınıa dair şunları söyledi: “Çok farklı yollarla beni sıkıntıya sokmaya, geri attırmaya çalışıyorlar. Çok basit bir soru sordum ‘Kavurmaların orada ne işi var’ dedim. Buna cevap veremeyince absürt açıklamalar yapıp, olayı manipüle etmeye çalışıyorlar. Oysaki meslek hayatım boyunca dert edindiğim tek şey haramilerin hayasızca talanıyla mücadele etmek oldu. Bugüne kadar buna kimse engel olamadı, tabi ki bunlar da olamayacak. Yaşadığım ülkeyi ve koşulları biliyorum, iliklerime kadar yaşayarak öğrendim. Bu mesleği bütün riskleri göze alarak yapıyorum. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunuyorum ve daha da önemlisi tüyü bitmemiş yetim hakkına hunharca saldıran bu haramileri kamuoyunun vicdanına havale ediyorum.”

Memur-Sen: Açlık sınırı 3 bin 107, yoksulluk sınırı ise 8 bin 823 lira

Memur-Sen'in kasım ayı açlık-yoksulluk araştırmasına göre; yoksulluk sınırı bir ayda 228 lira, açlık sınırı ise 80 lira yükseldi. Memur-Sen, kasım ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 3 bin 107, yoksulluk sınırını ise 8 bin 823 lira olarak hesapladı. Kasımda en çok LPG, mazot ve uçak bileti fiyatı arttı. Fiyatı en çok yükselen gıda ürünü ise yüzde 24,81 ile patlıcan oldu.

Diyarbakır'da sağlıkçılar, 'İnsanca yaşamak, insanca çalışmak' için iş bıraktı

Amed Sağlık Platformu üyeleri, hastanelerde bir günlük iş bıraktı.

'Bir çocuğun maddi sebeplerden dolayı ölüm riskiyle karşı karşıya gelmesi kabul edilemez'

İstanbul'da Y.M.G.'ye doğumundan 1 ay sonra 'Kistik Fibrozis' tanısı konuldu. 3 yaşındaki çocuğun, Ivacaftor etken maddeli ilacı kullanmasının zorunlu ve hayati önem taşıdığı belirtildi. İlacın yurt dışından getirilmesi gerektiği ve tek dozunun yıllık maliyetinin 300 bin dolar olduğu öğrenilirken, aile SGK tarafından karşılanmasını talep etti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.