Kaymakamın açıklama referansı hukuk mercileri değil de ırkçı öğretmen olmuş

Öğretmen Büşra Tarım’ın ırkçı paylaşımı sonrası açıklama yapan ve daha sonra açıklamasını geri alan Nusaybin Kaymakamı Emre Yalçın yeni bir açıklamada bulundu.

Kaymakamın açıklama referansı hukuk mercileri değil de ırkçı öğretmen olmuş
06 Nisan 2021
13:54

Mardin’in Nusaybin ilçesi Girmeli Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde matematik öğretmenliği yapan Büşra Tarım’ın yaptığı ırkçı paylaşıma dair dün gece saatlerinde Nusaybin Kaymakamlığı, bir açıklama yapmış ve söz konusu paylaşımını kaldırmıştı.

“Bir iki güne kadar netleşir”

Tigris Haber’in konuştuğu Kaymakam Yalçın, öğretmenin beyanı doğrultusunda açıklama yaptığını söyleyerek, “Öğretmen beyanında hesabının çalındığını söylüyor. Biz öğretmenin verdiği beyanlar doğrultusunda bir açıklama yaptık. Ancak sonra farklı yerlere çekildiği için kaldırdık. Şuan Emniyet birimlerimizin siber suçlarla mücadele bürosu bu hususu araştırıyor. Terbiyesizlik yapmışsa gereğini yapacağız. Öyle bir ifade kullanmak kesinlikle ayıptır. Arkadaşlar bakıyor. Bir iki güne kadar netleşir. Biz kesinlikle hiçbir terbiyesizliği kabul etmeyiz. Bazen insanların basireti bağlanır, ama kamu görevlilerinin bağlanamaz. Böyle bir paylaşım yapmışsa hukuki anlamda hesabını verir” ifadelerini kullandı.

Öğretmenin hayırsever bir yönü de varmış

Kendisine sorulan “Öğretmen hala görevde mi?” şeklindeki soruya Yalçın, öğretmenin 'yardımsever' biri olduğunu ileri sürerek şu yanıtı verdi, “Güvenlik bakımından şuan okula gitmiyor. Cuma gününe kadar olayın sonuçlanmasını bekliyoruz. Sorduğumuz kadarıyla öğretmen ve velileri kendisini çok seviyordu. Hayırsever bir yönü de vardı. Biz kimseyi kırmadan dökmeden olayı araştırıp karar vereceğiz.”

Yalçın, kaldırdığı paylaşımında da “İlçemizde görev yapan bir öğretmenimizin sosyal medya hesabından, bilgisi dışında kendisine ait olmayan ifadeler kullanılmıştır. Öğretmenimizin durumu fark etmesi üzerine, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunmuş olup, adli tahkikata ilişkin süreç başlatılmıştır” ifadelerini sarf etmişti.

Hekimlerden çağrı: Salgını fırsata çevirmek isteyen özel hastaneler kamulaştırılmalı

İstanbul Tabip Odası, özel hastanelerde koronavirüs (Kovid-19) hastalarının gerek yoğun bakım sürecinde gerekse yataklı servislerde her türlü işlem, girişim, tetkik, tahlil için ücret talep edilmesine ilişkin şikayetlerin artması üzerine açıklama yaptı.

Türkiye'nin çocuk nüfusu yüzdeliğinde 86 yılın en düşük oranı kaydedildi

TÜİK’in İstatistiklerle Çocuk-2020 verilerine göre, ülke nüfusunun yüzde 27,2’sini çocuk nüfusu oluşturdu. Bu yüzdelik 1935 yılından bu yana en düşük oran olarak kayıtlara geçerken, çocuk nüfus oranının en yüksek olduğu kent ise Urfa oldu.  

Diyarbakırlı çiftçi, tarlasında bulduğu domuz yavrusunu bir hafta besledi

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bir çiftçi, mısır tarlalarına zarar veren domuz yavrularını bir hafta boyunca evde sütle besledikten sonra doğaya bıraktı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.