Kaymakamlık ırkçı öğretmeni savunduğu açıklamasını kaldırdı

Irkçı paylaşımda bulunan ve Nusaybin İlçesi'nde öğretmenlik yapan Büşra Tarım tarafından dün yapılan ırkçı paylaşıma ilişkin açıklama yapan Nusaybin Kaymakamlığı, "Öğretmenin bilgisi dışında paylaşılmış" şeklindeki açıklamasını twitter hesabından kaldırdı.

Kaymakamlık ırkçı öğretmeni savunduğu açıklamasını kaldırdı
06 Nisan 2021
10:30

Mardin’in Nusaybin ilçesi Girmeli Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde matematik öğretmenliği yapan Büşra Tarım’ın yaptığı ırkçı paylaşıma dair dün gece saatlerinde Nusaybin Kaymakamlığı, açıklama yapmıştı. Kaymakamlığın resmi twitter hesabından yapılan ve öğretmenin ırkçı paylaşımını savunur nitelikteki açıklama silindi.

Açıklamanın silinmesine dair herhangi bir açıklama yapılmazken, Kaymakamlık sayfasında sadece açıklamanın ikinci tweet olarak atılan "++ adli tahkikata ilişkin süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" cümleleri kaldı.

Savunduğu mesajı kaldırdı

Kaymakamlığın twitterden kaldırığı mesajı ise şöyle: “İlçemizde görev yapan bir öğretmenimizin sosyal medya hesabından, bilgisi dışında kendisine ait olmayan ifadeler kullanılmıştır. Öğretmenimizin durumu fark etmesi üzerine, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunmuş olup, adli tahkikata ilişkin süreç başlatılmıştır.”

Türkiye'nin çocuk nüfusu yüzdeliğinde 86 yılın en düşük oranı kaydedildi

TÜİK’in İstatistiklerle Çocuk-2020 verilerine göre, ülke nüfusunun yüzde 27,2’sini çocuk nüfusu oluşturdu. Bu yüzdelik 1935 yılından bu yana en düşük oran olarak kayıtlara geçerken, çocuk nüfus oranının en yüksek olduğu kent ise Urfa oldu.  

Diyarbakırlı çiftçi, tarlasında bulduğu domuz yavrusunu bir hafta besledi

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bir çiftçi, mısır tarlalarına zarar veren domuz yavrularını bir hafta boyunca evde sütle besledikten sonra doğaya bıraktı.

CHP 128 milyar dolar için TBMM'ye resmi başvuru yaptı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun Merkez Bankası rezervlerinden eriyen 128 milyar dolar ile ilgili olarak TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na bilgi vermesi için resmi başvuru yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.