KFE, yıllık nominal olarak yüzde 30.8 arttı

Merkez Bankası Konut Fiyat Endeksi 2021 yılı şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 2.6 oranında, bir önceki yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 30.8, reel olarak ise yüzde 13.1 oranında arttı.

KFE, yıllık nominal olarak yüzde 30.8 arttı
16 Nisan 2021
16:40

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2021 yılı şubat ayı Konut Fiyat Endeksi (KFE) verisini paylaştı. Türkiye'deki konutların kalite etkisinden arındırılmış fiyat değişimlerini izlemek amacıyla hesaplanan KFE, 2021 yılı şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 2.6 oranında artarak 161.8 seviyesinde gerçekleşti. Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 30.8 oranında artan KFE, aynı dönemde reel olarak yüzde 13.1 oranında artış gösterdi.

İstanbul, Ankara ve İzmir konut fiyat endekslerindeki gelişmeler değerlendirildiğinde, 2021 yılı şubat ayında bir önceki aya göre, sırasıyla 2.3, 2.1 ve 2.6 oranlarında artış gözlendi. Endeks değerleri bir önceki yılın aynı ayına göre, İstanbul, Ankara ve İzmir'de sırasıyla yüzde 27.9, 29.1 ve 32.3 oranlarında artış gösterdi.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya: İnşaat sektörü desteklenmelidir

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, inşaat malzemelerindeki fiyat artışının durdurulması talebinde bulunarak sektörün desteklenmesini istedi.

DİSK-AR: İşsizlik Sigortası Fonu amacına uygun kullanılmadı

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Merkezi (DİSK-AR), Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) Nisan 2021 dönemine ait yayınladığı İşsizlik Sigortası Fonu Bülteni’ne dair değerlendirme yazısı yayınladı.

İran karpuzu Diyarbakır'da alıcı görmüyor

İran’dan Diyarbakır’a getirilen kilosu 7,5 TL'ye satılan karpuzlar, dilimlenmesine rağmen halk tarafından ne alınıyor ne de tadılıyor. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.