Kılıçdaroğlu: Büyükelçilere sözlü ve yazılı olarak söyledim artık bilmiyorduk diyemezler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul ihalesine yabancı müteahhitlerin girmemesi için büyükelçilere mektup yazdığını anımsatarak, “Büyükelçiliklere yazdım; ‘Ülkelerinizden birileri gelip Kanal İstanbul talanına katılırsa bedelini öder’ dedim. Artık yazılı, imzalı olarak ellerinde var; kimse 'bilmiyorduk, duymadık' diyemez” dedi.

Kılıçdaroğlu: Büyükelçilere sözlü ve yazılı olarak söyledim artık bilmiyorduk diyemezler
10 Kasım 2021
17:10

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda dün yaptığı konuşmadan kesitler içeren bir videoyu sosyal medya hesabında paylaşan, Kılıçdaroğlu, paylaşımına, “Büyükelçiliklere yazdım; ‘Ülkelerinizden birileri gelip Kanal İstanbul talanına katılırsa bedelini öder’ dedim. Artık yazılı imzalı olarak ellerinde var; kimse 'bilmiyorduk, duymadık' diyemez” notunu düştü.

Kılıçdaroğlu, yayınladığı videoda ise parti grubundaki konuşmasından şu bölümlere yer verdi:

“İhaleye dışarıdan da gelebilirler. Ülkemizi seviyoruz. İstanbul’un talan edilmesini istemiyoruz. Yabancıların da talana ortak olmasını istemiyoruz. Sadece bizim iş insanlarına değil büyükelçiliklere de yazı yazdım. ‘Eğer Kanal İstanbul’a sizin ülkelerinizden bir şirket girer, bir kişi girer, bir müteahhit girer, İstanbul’u talan eder, yağmalarsa o da ağır bedeller ödeyecektir’ dedim. Artık yazılı, imzalı olarak ellerinde var. Kimse bilmiyorduk, duymadık diyemez.”

MEB'den illere ana sınıfı genelgesi: Köylerde 5 çocuk için ana sınıfı açılabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, köy ve benzeri yerleşim yerlerinde ana sınıfı açılmasına ilişkin yeni bir düzenleme yaptı. Düzenlemeye göre, köy ve benzeri yerleşim yerlerinde ana sınıfı açılabilmesi için gerekli olan öğrenci sayısı 10’dan 5’e düşürüldü.

ABD, Pekin Kış Olimpiyatlarını diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu

ABD, 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarını “Çin'de devam eden insan hakları ihlalleri” gerekçesiyle diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu. 

4 ilde miting yapacak olan KESK: Türkiye'de ILO sözleşmesine göre asgari ücret belirlenmiyor

Asgari ücretin vergi dışı tutulmasını talep eden KESK Eşbaşkanı Şükran Kablan Yeşil, temel gıda maddelerine yapılan zamlar düzenlenmeden asgari ücretlilerin kayıplarının giderilemeyeceğini söyledi. Yeşil, Türkiye'nin onayladığı ancak gereklerini yerine getirmediği Birleşmiş Milletler'in bir ihtisas kuruluşu olan Uluslararası Çalışma Örgütü'ne (ILO) göre asgari ücretin belirlenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.