Kılıçdaroğlu Süleyman Soylu’ya tazminat davası açtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya kendisine yönelik söylemlerine 10 kuruşluk tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu Süleyman Soylu’ya tazminat davası açtı
28 Mayıs 2021
16:06

Sosyal medya hesabından davaya ilişkin açıklama yapan Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında 10 kuruşluk tazminat davası açtıklarını duyurdu.

Çelik paylaştığı mesajında şunları söyledi:

"Kendisi ile ilgili ifşaatlar karşısında istifa erdemini göstermesi gerekirken, polemiklerle koltuğunu korumaya çalışan ve alışkın olduğu üzere iftiralara başvuran Süleyman Soylu hakkında (13/05/2021 tarihli Twitter paylaşımı ve 19/05/2021 tarihli TRT Haber kanalmda yapmış olduğu açıklama nedeniyle) 10 Paralık dava açtık! Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun muhataba biçtiği değer gereğince!.. Hiç kimse, Genel Başkanımızı suç örgütleri ve mafya liderleri ile yan yana gösteremez! Onlarm emrinde bulunduğu ahlaksız iftirasını atamaz. Iftira ve hakaretlerin hesabmı soracağız.. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun muhataba biçtiği değer gereğince..."

Sedat Peker'e "Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var" diye seslenen Soylu, Sedat Peker'in açıklamaları sonrası katıldığı televizyon programında da Kemal Kılıçdaroğlu'nu suç örgütleri ile yan yana durmakla suçlamıştı.

Erdoğan PYD'ye dair rahatsızlığını dile getirdi

Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi kapsamında düzenlenen Brüksel Forumu'nun 'İstikrara Katkı' başlıklı oturumunda video mesaj yoluyla konuştu.

Diyarbakır’da şüpheli kadın ölümü

Kayapınar’da E.Y. adlı kadın, şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

Tanrıkulu Adalet Bakanı Gül'e seslendi: Bu yargılamanın kayıtlarını izlemeli

Kobani Davası’ndaki gözlemlerini aktaran CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e seslendi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.