Köyceğiz'deki orman yangını köyleri tehdit ediyor, köyler boşaltılıyor

Muğla Köyceğiz'de yaklaşık bir haftadır devam eden orman yangını Sazak Mahallesi Kayabaşı Mevkii'ne sıçradı. Arazinin oldukça engebeli ve karadan müdahalenin zor olduğu bölgede yangını söndürme çalışmaları havadan devam ediyor.

Köyceğiz'deki orman yangını köyleri tehdit ediyor, köyler boşaltılıyor
06 Ağustos 2021
17:47

Dün alevlerin tehdit ettiği Sazak Mahallesi'nin tahliye edilmesinin ardından, bugün öğlen saatlerinde Kayabaşı Mevkiinde alevler yeniden yükseldi. Zaman zaman metrelerce yükselen alevlere bölgedeki helikopterle müdahale ediyor. Rüzgarın batı tarafından sert esmesi ve arazinin yapısı müdahaleleri zorlaştırırken, bölgeden çıkan dumanlar gökyüzünü kapladı.

Sazak Köyü’nun eski Muhtarı Cemil Atabey yangın ile ilgili olarak ANKA Haber Ajansı muhabirine telefonla şunları söyledi:

“Duman her yeri sardı, göz gözü görmüyor şu an. Sabah Bakanımız Süleyman Soylu da buradaydı. Rüzgar çok sert esiyor. Biz köyümüzü zaten tahliye ettik ama yangın Osmanlar Köyü’ne doğru ilerliyor. Eğer daha yangın Osmanlar için daha fazla tehdit oluşturursa 600-700 hane tahliye edilmek zorunda kalır.”

1915 Çanakkale Köprüsü, 'Euro' ile geçilecek

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, temeli 18 Mart 2017'de atılan ve hizmete 18 Mart 2022'de açılması beklenen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün geçiş fiyatını açıkladı.

EŞİK: Danıştay kadınların hayatlarıyla oynuyor

EŞİK, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasının iptal edilmesine dönük yaptıkları başvuruya ret yanıtı veren ve kararı 84 sonra bildiren Danıştay'a tepki gösterdi.  

'Barınamayan' öğrenciler parklarda

CHP İzmir milletvekilleri Mahir Polat ve Bedri Serter, yüksek ev kiraları ve yurtların yetersizliği nedeniyle kalacak yer bulamayan üniversite öğrencilerinin İzmir’de başlattığı "Barınamıyoruz, sokaklardayız" eylemine destek verdi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.