Lavrov: Rusya diyalogu destekleyecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, MSD ve Halkın İradesi Partisi arasındaki protokole dikkat çekerek, diyaloğu destekleyeceklerini söyledi.

Lavrov: Rusya diyalogu destekleyecek
08 Eylül 2020
09:25

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye hükümeti başkanı Beşar Esad’la görüşmesinin ardından Suriye hükümeti Dışişleri Bakanı Velid El Muallim ile görüştü. 

 

Lavrov görüşme sonrası Muallim ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Lavrov, MSD ile Halkın İradesi Partisi’nin Moskova’da protokol imzalamasına ilişkin soruya: “Rusya olarak Suriye krizi için, Suriyeli çevreler arasında Moskova’da platformlar oluşturduk. Daha iyi bir platform olmadığı için MSD ve Moskova platformunu seçtik. Bu temelde Rusya diyalog için destek verecek. Bütün çevreler MSD ve Halkın İradesi Partisi arasında imzalanan belgeyi okumalıdır. İmzalanan belgede, Suriye’nin bütünlüğü, birliği ve egemenliği konusunda mutabık kalınmıştır” diye yanıt verdi. 

MB Başkanı Kavcıoğlu: 16 Aralık’taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığı arttı

Merkez Bankası (MB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, geçen hafta gerçekleştirilen yatırımcı toplantısında 16 Aralık'taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığının arttığını söyledi.

Haftaya 13,71 TL ile başlayan dolar tekrar 13,80 TL seviyesine çıktı

MB’nin müdahale ettiği döviz kurunda gerileme kısa sürerken, dolar haftaya 13,71 Euro ise 15,56 TL’den başladı. Saat 09:36 itibariyle dolardaki artış 13.80 TL'ye yükseldi.

Sürücülerden akaryakıta gelen zamlara tepki: Arabanın deposuna su mu katalım?

 Akaryakıta art arda yapılan zamlara tepki gösteren araç sürücüleri, “Dolar yükseldikçe fakirleşiyoruz” dedi. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.